Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno tvorba web - ohranicenie textu

moja otazka je trosku specificka, preto by som sa najprv spytal na fora priamo zamerane tvorbou web stranok. chcel by som vediet ako ohranicim text dookola ciarov, popripade ohranicenie prerusit textom . viem ze nato sluzi tag fieldset a na text co ho prerusuju navrchu sluzi element legend. to viem, ale je to akurat pre strojovy kod, ja by som potreboval vediet ako sa to robi v golive. skusam to robit niekolko dni, neviem si tym rady, ak to niekto vie, budem mu nesmierne vdacny.

Nevím co je golive. Fieldset je do formulářů. Pro ohraničení použij nějaký prvek, přeba div a ohranič ten div.
například:

<div style="border: 1px solid red; padding: 5px">
tento text je ohraničen červeně
</div>

ještě lepší, než se s tím stále vypisovat a nafukovat kód však je, nadefinovat si ve stylu třídu (class)

.ohraniceny {
border: 1px solid red;
padding: 5px;
}

a psát jen

<div classe="ohraniceny">
tento text je ohraničen červeně
</div>

Samozřejmě můžeš ohraničit třeba i odstavce (tag <p>).

GoLive je od adobe na tvorbu webu. je to celkom cool, lebo sa nezamotam ked pisem html. tam sa to navrhuje v layout a mozem samozrejme dopisovat source (priamo v kode).

super, to co si mi poradil jasne ze funguje, ale este ak by si mi mohol poradit, da sa ohranicenie nejako menit? napriklad rohy by som chcel zaoblit trebars na radius 5px a na vrchnej casti prerucit ohranicenie texotom. ???

hihihi já nevím, co je ohranicenie texotom.
Zaoblené orámování snad funguje pouze v Mozille. Aby to fungovalo všude, dělá se to na obrázky. Vyrobíš si třeba horní obrázek se zakulacenými rohy a horním ohraničením. To dáš jako první, pak dáš text ohraničený po stranách a pak zase spodek (obrázek).
To je ovšem pro pevně danou šířku, kdy má obrázek určitou velikost. "Nafukovací" se to zase musí udělat jinak (pouze tu rohy).
Jinak různé typy orámování jsou popsány tady
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-vlastnosti-hodnoty -prehled.html#ramecky
příklady
ramovani.html