Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypnutie hybernacie vo Viste (docas. zrusenie hyberfile pred zalohou OS)

zdravim,

bohuzial sa mi dostal do ruk novy notebook s VISTOu a kedze je to prvy krat, idem pred experimentovam s OS urobit IMAGE, ale:
potrebujem sa zbavit docasne nepotrebnych suborov - pagefile som presmeroval na D:, ale hyberfile (rezim spanku) netusim, kde vypnut - aby zmizol aj ten file 1GB.

ak uz ma niekto tu smolu, ze ma Vistu - mozno vie, kde to vypnut.

budem rad. diky

2) perlicka VISTA premium: ked som vypol pagefile, pri 1GB RAM notebooku a isiel som odinstalovavat trial MS office 2007 - vyhlasil, ze ma malo pameti - skoro ma slahlo... netreba riesit, presmeroval som na D:)

ano, Vista je ještě větší "shit" než jsme čekali. Hledal jsem to, a nenašel. Ale prý je ve Vistách všechno hned k nalezení (tvrdí zastánci) :-D

Každý den se přesvědčuju, jaký totální nedodělek ta Vista je. Dnes mi stačilo 5 minut s tímto "kvalitním OS" a jsem nasr... jak brigadýr.

ano. Kdyby to byl jeden "čudlík", tak je mi to jedno. Ale problém je v tom, že takových "malých" problémů je tam celý kopec. Například (jen malý výběr) šílená přihlašovací obrazovka bez dropdown listu na výběr domény, UAC, "klikací" systém ovládacích panelů a mohl bych pokračovat...

Pro uživatele, který se ve Woknech neorientuje a má jen ten svůj počítač to je možná dobré, ale pokud bys to měl spravovat v síti, je to porod. Navíc na novou funkcionality systému neexistují zatím GPO, takže to ani nelze rozumně globálně spravovat.

P.S.: a to už nemluvím o vysokých HW nárocích.

Název domény může být součást uživatelského jména (<domainname>\<username>).

UAC se dá vypnout, ale co ti na tom vadí? Implementuje UNIXáckou myšlenku, kde uživatel může provádět administrátorské akce aniž by se musel přelogovat. Navíc Microsoft vynaložil úsilí k tomu, aby legacy aplikace psané pro administrátorský účet, běžely ve Vistách pod uživatelským účtem.

Pro novou funkcionalitu mají Visty své WMI providers a dají se spravovat třeba z Windows XP a třeba i skriptem.

Pokud se na nich dá pracovat na mém archaickém stroji (Barton 1.8GHz, 1GB RAM) a ještě k tomu ve virtuálu, tak ty nároky nejsou IMHO zas tak drastické.

EDIT: S tím klikacím systémem v Control Panels souhlasím, to je jedna z věcí, kterou prostě dělají pro BFU. Ty mají rádi co nejvíc ikonek...