Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopírovanie obrázka na server, interpreter hlási neznámu funkciu

<?
	require"../../../redit/protection.php";
	session_start();
	ob_start();

  if ($file<>"") {
    $rest=strrchr($file_name,".");
	$rest=substr($rest,1);
	if (($rest=="JPG") or ($rest=="jpg") or ($rest=="jpeg") or ($rest=="JPEG")) {
	  function kopiruj($cesta,$file,$soubor,$tn,$width,$height,$truecolor) {
        $gd=$truecolor;
	    if ($tn=='n') {
	    } else {
	      if (empty($width)) $width=120;
		  if (empty($height)) $height=80;
		  $max_width=$width;
		  $max_height=$height;
		  $size=GetImageSize($file);
		  $width=$size[0];
		  $height=$size[1];
		  $x_ratio=$max_width/$width;
		  $y_ratio=$max_height/$height;
		  if (($width<=$max_width) && ($height<=$max_height)) {
		    $tn_width=$width;
		    $tn_height=$height;
		  } else
		    if (($x_ratio*$height)<$max_height) {
		      $tn_height=ceil($x_ratio*$height);
			  $tn_width=$max_width;
		    } else {
		      $tn_width=ceil($y_ratio*$width);
		      $tn_height=$max_height;
		    }
		  $src=imagecreatefromjpeg($file);
		  if ($gd=='n') {
		    $dst=imagecreate($tn_width,$tn_height);
		    ImageCopyResized($dst,$src,0,0,0,0,$tn_width,$tn_height,$width,$height);
		  } else {
		    $dst=imagecreatetruecolor($tn_width,$tn_height);
			ImageCopyResampled($dst,$src,0,0,0,0,$tn_width,$tn_height,$width,$height);
		  }
		  $file_name_small=$cesta."/".$soubor;
		  ImageJPEG($dst,$file_name_small,75);
		  chmod($file_name_small,0777);
		  ImageDestroy($src);ImageDestroy($dst);
		}
	  if (!empty($file)) {
	    include("spojenie.php");
		$vysledok8=MySQL_Query("SELECT id FROM ".$_SESSION["lang"]."clanky where nazov='$nnn'",$conn1);
		$radek8=mysql_fetch_array($vysledok8);
		$id3=$radek8[id];
		$nazov1="$id3".".jpg";
		kopiruj("clanky",$file,$nazov1,'y','120','80','y');
		$vydek=mysql_query("update ".$_SESSION["lang"]."clanky set obrazok='clanky/$nazov1' where nazov='$nnn'",$conn1) or die("Chyba pri vkladani obrazku");
	  }
	} else {
	  echo"Obrázok musí by5 typu: <b>jpg</b>";
	}
  }else {}

	ob_end_flush();
?>

Toto je kód na skopírovanie obrázka z klienta na server. PHP interpreter vyhodí chybu na príkaze $src=imagecreatefromjpeg($file);. Je imagecreatefromjpeg nejaký zlý príkaz alebo nový a na serveri beží staré PHP? Používam EasyPHP 1.8, ale nefunguje to ani na Internete. Tam netuším o akú verziu PHP sa jedná. Viete mi poradiť iný vhodnejší kód na kopírovanie na server. Kód som nevytvoril ja, len ho potrebujem spojazdniť. Vraj to funguje na jednej stránke.

Vyriešil som to pomocou funkcie copy(), lenže neskôr som chcel pridať aj náhľady a zistil som, že ak chcem vytvoriť zmenšeninu obrázka, tak sa nezaobídem bez createimagefromjpeg(). S tým mám už problém. Vraj mám nainštalovať novšiu verziu PHP (mám 4.6), ale z toho som jeleň. Ale teraz to nenaháňa, tak sa momentálne tomu nevenujem.

ale nefunguje to ani na Internete. Tam netuším o akú verziu PHP sa jedná.

PHP interpreter nie je "na internete", ale na serveri na ktorom mas web stranku. Upgradovat ho moze spravca toho servera.

P.S. a uz sa ta niekto pytal odkial si zobral premennu $file? Niekde ju nastavujes?
P.S.2. a aku presne chybovu hlasku to vypise?