Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem porouchanej comp

Zdravim
Po přidání ramky do počítače se mi sice poč.zapne dokonce problikne HDD, ale monitor neběží(je v pořádku).Už jsem zkoušel vyměnit grafickou kartu ale tou to není.Napad mě jedině zdroj, ale nejsem si jistej. dík za odpověď O.

Počítač není jenom plechová krabice naplněná vzduchem : je to velice složité zařízení, ve kterém když nejde jedno, obvykle nejde i to další. Vysvětlím na příkladu.
Ty=BIOS
Mozek=CPU
Papír a tužka=paměť

Ty nejdříve zkontroluješ zda jsou všechny komponenty dobré. Otestuje se všechno(to je ta prodleva při startu)
Mozek si zapíše na papír, co má napsat na monitor.
Když si to nezapíše tj. když nemá paměť, tak nemůže nic dělat. Samotná paměť procesoru nestačí. Pamatuj, počítač lze zapnout aby běžel z těchto součástí : Mainboard, CPU, zdroj, PAMĚŤ. Pokud není něco z tohoto přítomno, počítač nenaběhne. I bez monitoru ten počítač pracuje. Netaktoval si? Nemaj ty ramky jiný frekvence? Funguje to bez ní?