Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ADSL jsem dal pryč, ale co teď s Wi-Fi bridge?

Konečně jsem se zbavil O2 a mám solidního poskytovatele (skutečné 2 Mbps /výhledově 4/ bez FUP a download/upload 1:1). Bohužel síťový kabel mám sveden do komory, odkud jej mohu přivést do kanceláří jen provrtáním stěny cca 70 cm silné. Lištami to hnát okolo z důvodů povšechně estetických nejde (adaptéry síťového provozu typu PowerLine po 230V totálně selhaly).

Kámen úrazu je, že někde za tou stěnou (a nikdo, najmě kominíci, neví kde) se nalézají komíny, do kterých ústí odpady plynových kotlů. Tudíž to vrtání je poněkud eufemisticky řečeno vošajstlich.

Náš mladej vymyslel jakýsi fígl, že kabel ze střechy strčil do routeru, něco na něm nastavil a prohlásil jej za bridge a spojil to přes Wi-Fi s druhým routerem u PC. Na můj logický dotaz, jak to je zabezpečeno, řekl byť i poněkud rozpačitě, že nijak.

I když si nedělám žádné iluze o neprolomitelnosti bezdrátových sítí nás prostých uživatelů, toto je i na mne příliš silné kafe.

Nemáte tedy nějaké řešení, jak tuto síťově zapeklitou situaci vyřešit?

já bych se toho nebál, kdyby ta wifina jela s nějakým dobrým heslem (náhodná kombinace všech znaků včetně @#$%^&*], alespoň 15-20 znaků dlouhá) a min. WPA-PSK šifrováním.

V současné době je WPA neprolomitelné, pokud není zvoleno krátké/uhádnutelné/jednoduché heslo.

Pokud nechceš/nemůžeš tahat drát, je to asi opravdu jediná možnost.

Taky není třeba, do routeru ti nikdo nepovolaný nepoleze, neboť tam nic zajímavého není. WEBové adminské rozhraní samozřejmě musíš mít zaheslované, aby ti to někdo (třeba ze srandy) nerozvrkočil. Může tam někdo lézt jen při veřejných IP a to ti vleze do tvého počítače taky - na odfiltrování těchto úderníků musíš mít Firewall. WiFi však zabezpečit musíš WPA šifrováním (ne WEP, to je na prd), aby přes tebe nikdo nelezl zadarmo na Internet.

PS: Jak radí Džejár, tak je to nejlepší.