Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Záložka "sdílení" vs. "zabezpečení"

Dobrý den,
když kliknu pravým na oddíl a zvolím "vlastnosti" je zde záložka "sdílení" a "zabezpečení".
"Sdílení" mám nastaveno na "Authorized users" plné řízení. Ale v "zabezpečení" nemají "Authorized users" žádné oprávnění. Nechápu vztah mezi těmito volbami. Jak se ovlivňují?
Díky

Sdílení se týká přístupu do tvého počítače zvenku. Authorized users jsou uživatelé ověření jménem a heslem.
Zabezpečení se týká lokálních práv na disku se systémem NTFS.
Výsledné přístupové právo je průnik obou nastavení.

Příklad pro složku:
Ve sdílení má Everyone plný přístup
V zabezpečení je Users a pouze pro čtení
Výsledek - do složky se zvenku dostane pouze uživatel, jehož jméno a heslo je zadáno mezi uživateli počítače a bude moct ve složce jen číst.