Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstal nefunkčních XP prof systémem XP HOME

zdravím všechny,

zazvonila na mě včera osoba blízká:) že potřebuje pomoct s PC se slovy "Nic nefunguje, pořád mi to jen nadává".

po zapnutí PC vyjede bootovací menu
1. XP Proffesional
2. Instalace systému Windows

po zadání 1. vyjede menu: 1. nouzový režim 2. nouzový režim s dosem 3. poslední známá konfigurace atd atd.

stavající proffesional nenajedou v žádné volbě, vždycky po chvílí nabíhání to jde do restartu.

XP prof má nelegální, Má koupené XP HOME, nechápu proč to tam už dávno neinstaloval. je to home user, takže home bohatě stačí. (PC koupil někde v Lidlu, s nainstalovanym Linuxem, doma mu na to jeho osoba blízká nainstalovala XP prof., po nejake dobe mu to zacalo hazet hlasky o nelegalnosti, tak sel do obchodu tam koupil CD XP HOME, mezitim ale nejak rozchodil ty profiky, takze cd home zavrel do skrine a uz to neresil a ted mu to nejede...)

Dotaz:
jde nějak na stavající nefunkční XP PROF přeinstalovat XP home, aby zůstalo zachováno současně nastavení, programy, nastavení aplikací atd atd? (nejaka rada ve stylu z instalacniho CD preinstaluj proff, az ti budou chodit, tak spust instalaci XP HOME. vse zustane zachovano)

asi nejde, ale radši se ptám ať se s tím nemusím dlouze drbat.

diky

jestli ji to furt fakuje, ani nestojí za to takový systém zálohovat.
ať si na jiný logický disk pod jiným účtem zkopíruje celý podadresář C:\Documents and Settings\uživatel, třeba jí to k něčemu bude.
a do budoucna ať používá jen účet s omezenými právy, a administrátorský nechá být, jinak tu bude za měsíc znovu.