Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skype funkce supernod

Jak zabráním, aby IP adresa nepouzivala funkci SUPERNOD pres skype. Viz. clanek http://www.root.cz/clanky/10-duvodu-proc-nepouzivat -skype bod. 4. Docela mne to mrzi kdyz za neco platim a on si pritom stahuje data nekdo jiny. Jde o to, ze mam verejnou IP, kterou pouziva vice lidi nez, ja a je mozne ze ty ostatni skype maji, ale ja chci na IP adrese SUPERNOD zakazat. Diky za namety.

Omlouvám se za (asi) hloupý dotaz:
Na PC je instalován Skype, ale není spuštěn. Využívá i v tom případě Skype daného počítače pro funkci supernod? Předpokládám, že ne a že pro využívání funkce supernod musí být skype spuštěn = ikonka vpravo dole. Mýlím se?
Díky za objasnění ;-)