Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kritika mého PC

Ahojte, prosim mějte trpělivost, zkontrolujte a popř. doporučte co by mohlo být výhodněji lepší v této mojí konfiguraci:

MB - Abit AB9 Pro - Intel P965 http://www.czechcomputer.cz/product_doc-7ED244F5DE1 26A61C12571CD002CE3B4.html
MB - Asus P5B Deluxe/WiFi-AP - Intel P965 http://www.czechcomputer.cz/product_doc-A76183FA3ED 7261EC12571E000322FBB.html

CPU - Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz 4MB 1333MHz 775pin BOX http://www.czechcomputer.cz/product_doc-DD7AE099289 FD242C12572E200593587.html

RAM - OCZ DIMM 2048MB DDR II 800MHz OCZ2VU8002GK Vista Upgrade http://www.czechcomputer.cz/product_doc-6578A9240B7 565F3C12573220048B41B.html

VGA - GigaByte MAYA GV-NX86S256H 256MB, PCI-E http://www.czechcomputer.cz/product_doc-5E18332C244 09B0FC12572BA00498D26.html
VGA - GigaByte MAYA GV-RX26T512HP-B 512MB, PCI-E http://www.czechcomputer.cz/product_doc-D138167E977 52E0BC1257333004E4DF8.html

ZDROJ - Fortron Blue Storm II FSP500-60THN/THN-P 500W http://www.czechcomputer.cz/product_doc-DBAB3B8EADE D6A81C125726C004E35DA.html

CASE - Thermaltake VG6000BNS Soprano RS100 http://www.czechcomputer.cz/product_doc-8FF69E86F29 0B817C12572E3005345BC.html

HDD - Seagate Barracuda 7200.10 ST3320620AS - 320GB SATA II http://www.czechcomputer.cz/product_doc-F68724F1E20 1A932C12571540037946A.html

Cena se teď pohybuje cca 24,331 Kč.
Měl by být do 30,000 Kč ještě s nějakými doplňky které zde není potřeba uveřejňovat, už tak je toho čtení dost. Děkuju moc za všechny připomínky a za trpělivost. ;-):-*

na grafiku jako DTP ci rozsahlou rastrovou staci jen dobry procesor a hoooodne RAM pameti (2GB minimalne), procesor je dobre mit dvoujadrovy, rastrove operace jsou dobre rozlozitelne mezi vice jader a vykon je tak dobre vyuzivan. Display by nemel byt v zadnem pripade vyrabeny technologii TN film ale radeji MVA ci PVA , idealne S-IPS. To je asi tak vse co je z pohledu grafika podstatne.

Co ty na to? Já se mu vysmál do xichtu...

Ja bych se mu vychechtal nemene 8-). Stavim plechove hlavy vylucne na GB a /prost superlativu/ u nich zustanu. Na prani useru obcas pouziju i jine znacky, ale jedine u Gigabytu jsem nemel jedinou :!: reklamaci (mno, jednu jo - proslaply balik postakem). Netyka se jen zakladnich desek.

Já to vidím podobně, mí "zákazníci" jsou sice kámoši, či kámoši kámošů, kteří neví o PC skoro nic a jsou tak chtyří, že si nechají poradit a nevěří letákum z Tecsa a jiných ultra-mega marketů o nelepším PC za 19 999,-. Těmhle lidem pomáham sestavit PC za flašku nebo cíga, tak 3-5 PC mesíčně, všude cpu právě Gigabajtky a taky ještě nikdo nikdy nemusel desku reklamovat...:-)

PS: Vlastně nikdy nikdo nemusel reklamovat nic. Hehe, to jsem dobrý, jdu na cígo...8-):));-)

Právě že tohle je pouze možná sestava pro Intel procík, kdybych se nakonec rozhodl (ale spíš sem nakloněnější Intelu) pro AMD tak bych tam strčil tuhle MB: http://www.czechcomputer.cz/product_doc-D37265477FB DE4E6C12571C0004844AE.html a podle ní ještě potom poupravil komponenty.

OCZ - kromě toho že mají doživotní záruku jako některé Corsairy a Kingstony tak mají skvělé výsledky ve výkonu a stabilitě, a za ten peníz nekup to. ;-)

Ale nechci šetřit na žádném střevu, říkám mělo by to být do 30,000 samotná skřín se střevy, nic okolo.

Proč ten Samsung ? Tvoje oblíbená značka ? :-) Děkuju za koment.

na nové C2D bys pro sichr měl vzít např. Asus P5K desku, protože i965 až tak doopravdy nepodporuje FSB1333MHz (i když třeba ten asus píše že ji "nadstandardně" podporuje - já sám mám E6600 a P5BDeluxe).

Jinak ta grafika taky nic moc. Zvolil bych spíš X1950Pro/XT. Na DX10 u 8600 můžeš stejně rovnou zapomenout..

Pro C2D neni potřeba 1333 MHz, to akorát tak pro čtyřjádra a tato deska po natáhnutí novýho BIOSu běží (prý) i na 1333 MHz. Grafika by měla bohužel jít max. do 6000 Kč a co sem vyčetl z všelijakých testů a vlastních zkušeností vim že s 8600GTS nejsou tak hrozné problémy na DX10 a výrobce udává plnou podporu pokud vím.

nikolivěk. E6550, E6750 apod. mají FSB 1333MHz. koukni se do specs.

edit: vždyť to máš i ve svém dotazu... FSB1333... :-D

edit2: a k čemu ti je pomalá a nevýkonná DX10 karta? Navíc, když nebude nativně podporovat DX10.1? Zatím je DX10 jen humbuk (ono si stačí srovnat vzhled DX9 a DX10 varianty hry)

Jo, s tím Directem ti dávám za pravdu, ale mě se šíleně líbí její takty. Je pravda že ve většině testech náročných grafik byla až za Radeonem X1950 Pro. Vážně nevim, možná bych dal i o těch pár stovek víc a šel do 1950 XT s GDDR-3 ale je šíleně hlučná, aspon ta od Sapphire. Ostatní jsou zase tiché ale moc rozměrné. :-(

Muj nazor je asi takovyto: :-)
- desku s P35
- CPU OK, hlavne koupit poradny chladic
- RAM proc ne, ja preferuju usporu a kupuju poloznacku, ale tohle ma vcelku dobrou cenu
- VGA - 8600GTS nebrat, 2600XT je mnohem vyhodnejsi
- Zdroj - ja radsi Seasonic S12
- CASE - matter of taste
- HDD - Samsung

Ale nic z toho, cos uvedl, by mi vylozene nevadilo :)

no ja osobne bych (v tichem souladu s Touchwoodem) bral X2 3800+ 35W a AMD690, ovsem na to CooLeRa nejspis neprekecam:-)
Kdyz uz chce C2D, tak proc pod to nedat novejsi cipset? Je hafo desek s normalnim a pasivnim chlazenim u P35. Ze se nektere desky snazi zalibit kreacemi s heatpipe je mi vcelku sumak...

Rozhoduju se právě pořád mezi AMD or Intel. Dvoujádrové jsou tedko prostě v módě Intel, a AMD (i když sem jeho skalní zastánce :-) ) s tím nic moc neudělá. :-( Po prvé jdu stavět Intel C2D tak nevim který čipset je zrovna nejlepší nebo nejvhodnější ale na P965 sem neslyšel žádné nekalosti.

P35 čipset je novější než P965 ? :-)

product.jsp
A je to Gigabytka:-), tam se shodneme, ze nejsou spatne...;-)

Ono obecne kdyz se divam na souhrn vsech desek s P35, tak minimalne polovina z nich ma "lidsky" chladic: http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Z%C3 %A1kladn%C3%AD+desky%5CSocket+775%5CIntel+P35

Vyssi prikon samozrejme nepopiram, ale asi vyrobci desek vedi, co delaji... srovnani prikonu s 965 je napr zde: http://techreport.com/reviews/2007q2/intel-p35/inde x.x?pg=14

Je vazne zvlastni, ze pouziti uspornejsich DDR3 zvysilo tak drasticky spotrebu::)

Ja se neurazim, jen jsem ti rekl svuj nazor:-)
Temelin budes mit v PC tak jako tak, C2D ma prumerne 65W a kdyz ho pretaktujes a zatizis, tak to pujde mnohem vys.
TDP u Intelu je jakasi "prumerna" spotreba, kdezto u AMD je skutecne maximalni mozna.
Par wattu na cipsetu navic rozhodne neni to, co ti bude v kejsu nejvic topit.

edit: z CDR.cz jsem se dozvedel, ze "P35 umí 2 GB DDR2-800 moduly, zatímco P965 byl při této frekvenci omezen na 1 GB moduly"
A oproti 965 pouziva novy southbridge. Vic SATA, vic USB portu.

Prostě P35 je novější, tudíž by měla být i lepší. Ale potřebuju to vyčíst z nějakých testů MB, protože jak sem už říkal, skoro celou dobu sem se setkával a i zajímal jen s/o X2. Ale jednoznačně na C2D prostě nemají, drtí Intel na celé čáře. Už aby přišla lepší odpověď na Intel od AMD.:-)

já to řeknu takto: cena jedné PCI síťovky je cca 100Kč, deluxe verze téhle desky je o dost dražší, protože obsahuje ještě Wifinu a spoustu dalších "zbytečností"

Co se testů týká, nemyslím, že by se jednotlivé desky od sebe zásadně lišily výkonem (a to jak s i965 tak P35), protože jednak čipsety jsou prakticky shodné a návrh má jen minimální vliv. Takže to vidím na rozdíly v max. jdnotkách procent. Spíše se orientuj na zpracování (kondíky s pevným elektrolytem, návrh layoutu desky, počet konektorů) a výbavu (zabudované periferie) versus cenu.

Osobně mám vynikající zkušenosti s Asuskama (postavil jsem desítky PC snad se všemi variantami P5B, vyjma G verze), Asus Intely prostě umí, no! ;-)

Kromě druhé sítovky se pod ní schovávají i další USBčka, později budu využívat i druhou, stejně většina desek je dělaná už se dvěma. Ale můj názor je, že zatím je to docela zbytečné, druhá 1G sítovka je vcelku navíc, jen nechci dělat prodlužováky a všelijaké kabely navíc na přidané USB porty, mám rád ve skříni přehledno a vzdušno. ;-)

Jo a s tím zkoumáním kondíků... To si mám jako objednat 10 deset desek aniž bych viděl jejich přesné specifikace a pak v ruce vybírat, no to promin ale na to nemám ani trpělivost ani chut, držím se osvědčených modelů a značek. A zrovna s tímto novým čipsetem a jeho zpracováním na desce sem se ještě neseznámil. :-(

ta grafika i deska jsou zbytečně předražené!

Kvůli druhé síťovce a blbému wifi adaptéru přidáváš cca dva litry u desky, grafika je relativně nevýkonná (a navíc zbytečně předražená kvůli DDR4, které nedokáže využít; o "přebytečné" velikosti 512MB ani nemluvě) za tu cenu.

Mně to připadá, jako by sis z nás dělal prdel. Anebo "virtuálně nakupoval". Kdo má všech pět pohromadě by nekoupil desku s "blbinami" za skoro 6,5 litru a grafiku, která je méně výkonná než o 1500 levnější X1950Pro...

Jo, a kydy o DX10 si nech od cesty, s těmahle kartama (výjimka je SNAD jen GF8800 a X2900) si stejně nezahraješ...

OMG!!! P5K jsou všechny stejné, jen se liší výbavou. To je takový problém vzít tu nižší verzi (tj. "čistou" P5K)? Mimochodem jsem ti ji doporučoval. Ty desky se liší jen tím, že ta levnější nemá na sobě některé komponenty, některé, lehce zbytečné chladiče (které u dobře chlazené skříně mají skoro nulový účinek) a že je použito nepájivé masky jiné barvy (žlutá vs. černá)

Totéž je s tou grafikou. Kdyby sis přečetl testy, tak zjistíš, že X2600 se opravdu vyplatí jen s DDR3 pamětmi. Pokud ovšem hledíš na reálný výkon, který tato karta nabízí, jednoduše jí musíš opovrhnout, protože nabízí jen 128bit sběrnici a logicky šáhneš po výkonnější 256bit X1950 (a ještě ušetříš). Jediné, co hovoří ve prospěch X2x00 karet, je UVD. Na DX10 jsou pomalé (IMHO úplně všechny co jsou dnes na trhu - ty "správné" DX10 karty přijdou podle mě až někdy na přelomu roku).

sapphire beru normálně, mám s nimi relativně dobré a dlouholeté zkušenosti. Jediný (a dost zásadní) nedostatek je vyšší hlučnost chladiče (zejména ve 3D) - zato jsou to držáky. Např. jejich "ceraDyna" větráky na R9600XT jedou dodnes, jejich soudobí rivalové na MSI, Asuskách, Sparklech či Leadtecích už jsou většinou v pánu..

A chladič se dá vyměnit kdykoliv. Případně můžeš zvolit jiného výrobce karty...

Ne, nechci tě vytočit to bych šel na to jinak :-D ale takty ver. PROčka se mi moc nelíbějí a když tam rvu E6750 tak je taková trošku méněcenná karta oproti výkonu CPU nemyslíš? Ale když mi na tom poběží aspon bez antialiasingu všechny dnešní hry tak nevidim problém a dám jí tam.

Jen zamyšlení ...

Takový hřích až za tu cenu - X1950 XT 512MB za 6 808,- Kč ... ::)

Vždyť to je již škoda nebrat v potaz cenově ne o mnoho výše 8800 GTS za 7 270 Kč viz:
http://pc.itek.cz/graficke-karty-pci-e-nvidia/GA471 8462008330-Gainward-BLISS-8800GTS-PCIe

Buď 1950Pro ... nebo ... snad možná ještě verzi Sapphire X1950 XT, 256MB za 4803,00 Kč ...
http://www.topobchod.cz/store/goodsdetail.asp?strGo odsID=CBT24310

Ale fakt - pokud vyloženě nehrajete - a spiše užití na nějakou (?) grafiku ...

a ještě jedna věc - za rok přijde nová platforma na Intel (v zásadě zruší FSB a přejdou na hypertransport) - myslíš, že se opravdu vyplatí (TM Béda Otravníček) nakupovat drahé přeplácané desky?

Já se už pár let držím toho, že nakupuju kvalitní značkové desky, ale nikdy ty nejvyšší modely - nevyplatí se to. Dřív měly nejvyšší modely větráky na NorthBridge, které se buď zasekávaly (hořší případ) a kvůli malému pasivku se pak celý NB přehříval (a padal PC), či začal neskutečně řvát. V obou případech pak bylo nutno buď měnit fan, anebo vyměnit celý pasiv za větší. Dneska tam zase nasekají zbytečnosti, které jednak hrozí poruchou a jednak zvyšují zbytečně spotřebu.

Njn ale k tomu už budu muset měnit i CPU ne?! Nejsem takový člověk co by každej rok nové PC pro osobní použití, a když přijde hypertransport tak mě ještě moje nastávající PC poběží nejmín 6 let. Prostě když přijde hned novinka, nekupuju ale čekám až spadne s cenou, protože tyto desky se budou nejdřív motat kolem těch 8,000 min. ;-)

Já už taky kupuju jen střední třídu desek a nižší střední třídu grafik, zato se snažím to častěji obměňovat. Teď mám P5K a 8600GT s pasívem.Grafiku s větrákem bych už nechtěl-zase na druhou stranu zas tak moc už nehraju...Takové obyčejné desky se (max) po roce lépe prodávají /s menší strátou/ než rok starý top deluxe model který stál místo tří tisíc pět až šest. Paměti jsem měl doteď vždy obyčejné neznačkové oem-protože to není o značce ale o časování...akorát v dubnu sem pořídil "značkové" A-data 2x1 G ddr2 800+ CAS 4 protože příplatek byl minimální.

45375 Intel Pentium Dual-Core E2160 1,8GHz 1MB 800MHz 775pin BOX 2 250,-
44859 Lite-ON LH-20A1S-15C OEM černá 839,-
48961 DFI LanParty UT P35-T2R - Intel P35 6 293,-
46600 CoolerMaster GeminII 988,-
46476 Geil DIMM 4096MB DDR II 800MHz Black Dragon 6 070,-
46866 Seagate Barracuda 7200.10 ST3250310AS - 250GB SATA II 2x 3 329,-
42071 Gigabyte 3D Aurora 570 Silver (GZ-FA1CA-ASS) 4 038,-
48716 GigaByte MAYA GV-RX26T512HP-B 512MB, PCI-E 4 368,-
36826 Chieftec CFT-560-A12S 560W 2 229,-

prej je ten E2160 v pohodě dá se taktovat taky přes 3,5GHz a tak se vyrovná C2DExtreme a ta deska podporuje nový Intel procesory který budou vyráběný 0,45nm za 2 roky koupíš do toho 8-mi jádro a pojedeš dál rammky jsou 4,4,4,12 a tu grafiku pak můžeš použít pro výpočet fyziky až si dokoupíš 2x 2900pro do crossfire ;-))