Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde připojit notebook k Internetu

Dnes jsem si koupil asus notebook..V nastavení připojení k Internetu jsem nastavil všechno úplně stejně jako mám na PC.Vytáhl sem kabel z pc a strčil ho do notebooku..A tradaa..Internet nejde.Píše mi to že jsem připojenej ale neudělá mi to žádnou aktualizaci ani stránku to nezobrazí a píše to že aplikace internet explorer nemuze otevrit stranku pro vyhledavani.Jako sitovku mi to pise nvidia nforce network manager a ovladace jsou v poradku.Prosim poradte..Dik
Změna předmětu, původně: Internet (LaKr) (Kráťa)

Tak jinak..Možná to bude ovladačema..Tak teď to vypadá na jiný problém..Dostal jsem sice ovladače ale jen na Visty..Na XP nikoliv..Takže spíš bych teď potřeboval pomoct sehnat ovladače k HW v Asus F3TC-ap049 :D

Ak je v spravcovi zariadeni sietovka rozpoznana tak tam nejake ovladace uz mas (nejake co boli k WinXP alebo si tam instaloval ovladace pre chipset apod). Ak chces tak zisti si napr. pomocou everest home ze co presne tam mas a stiahni si ovladace z www.nvidia.com ak to je integrovana sietovka v nvidia chipsete, alebo hladaj na www.asus.com, u tvojej dosky/notebooku, v sekcii download.
Nenapisal si doteraz co mas za pripojenie. U niektorych typov pripojeni je nutne nastavit v nastaveni siete staticky IP adresu, masku podsiete, default gateway, a DNS servery. Prip. niekedy aj proxy server - to sa nastavuje vo vlastnostiach prehliadaca (IE) na karte pripojenia. Pozri si nastavenie siete v stolnom PC a porovnaj s notebookom. Skontroluj ze na NB nemas nastaveny nejaky proxy server (ale ak si sa s nim nikde inde nepripajal napr. cez LAN tak nemas, samo sa tam nic nenastavi).
Niektore typy pripojenia zas viazu pripojenie na MAC adresu sietovej karty takze pripojis sa len z jednej sietovej karty (alebo si musis naklonovat MAC adresu do sietovky v NB)
A zas u inych typov pripojeni (napr. DSL) je nutne vytvorit si "nove pripojenie" akokeby to bolo vytacane pripojenie, vybrat si tam pripojenie k internetu cez PPP over ethernet (PPPoE) alebo ako to MS v tom vybere nazval, a zadat tam meno a heslo pre DSL pristup.

Připojení mám WiFi ale je to trošku složitější..V paneláku máme místní síť a ta je připojená na satelit(wifi), kterej je na střeše..Takže vlastně sem připojenej LAN ale i na net normálně :D Poskytovatel je Ralsko.net pokud o tom potřebuješ vědět více :D Jinak IP, Masku atd šecko sem zkopíroval stejně jako mám na pc..A síťovku na pc sem měnil takže MAC neřešej si myslim.Prostě vše je naprosto stejně nastavený akorát jiný síťovky..ale jak vyndám kabel z pc a dám ho do NB tak to prostě nejde :D