Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vaše oblíbené aplikace pro Windows Mobile (2005)

Zase po nějaké době jsem natvrdo resetoval PDA a tak si říkám, že se zkusím poptat jaké jsou vaše oblíbené aplikace v PDAčku, bez kterých nedokážete existovat? Třeba objevím něco lepšího :-)

Mezi moje favority řadím:
TCPMP - tady si myslím, že to je špička a lepší se nenajde
iLauncher - launcher zkusím klidně nějaký jiný, pokud bude spolehlivý
Total Commander - tady není taky co dodat
Soti Pocket Controller - taky klidně vyměním za nějakou free alternativu ať nekradu ;-)
Informant2007 - když bude něco jiného podobně kvalitní, změně se taky nebráním
TomTom6 - ten asi měnit nebudu
Calendar+ - na ten jsem zapomněl (doplněno)

Nemám integrovaný telefon, takže to je bez phone aplikací...

Free např. toto:

Batti 1.4.1ttp://pda.jasnapaka.com/batti/
Calc98 5.30 download.html
CloseAll Pocket 0.4 http://www2r.biglobe.ne.jp/~tascal/download/pocketp c/closeall_e.htm
CryptoStorage 1.5.1 www.sinantech.com
Haali Reader2.0b257 pocketpc
Idiff wincepdaru.html - ss
TaskManager http://www.rothberger.net/pages/software/itaskmgr.s html
KeePass for PocketPC 2003 0.3.0 keepass.sourceforge.net
Launcher 1.35 cestuff.html
MultiIE 4.0 www.multiie.com
MyExtensions 1.2.0 www.badschwii.com
NET Compact Framework 2.0 http://msdn.microsoft.com/netframework/programming/ netcf/default.aspx
OxiosMemory www.oxios.com
PalmChess 2.0.2 http://www.synctel.com/Products/PocketPC/PalmChess/ index.htm
PHM Registry Editor 0.7 PocketPC
PocketRar 3.60 beta 2 www.rarlab.com
PocketXpdf 0.4.0 pocketxpdf.sourceforge.net
PowerOff cestuff.html
Qmail http://www.pocketpcfreewares.com/en/index.php?soft= 1344
QuickCleanUp 1.0.1 quickcleanup.html
RealVGA realvga
Ssnap 0.9 wincepdaru.html - ss
Stayon 1.0 software.html
TascalGauge 0.80 http://www2r.biglobe.ne.jp/~tascal/download/pocketp c/gauge_e.htm
TodayTime www.matepsoft.com
vBar 2.2 www.vieka.com
WarmReboot 1.0 s309
WordNetCe WordNet

PDA je pro mě docela důležitá a každodenně používaná krabička, takže na něm už asi rok udržuju víceméně neměnnou sadu spolehlivých aplikací, které se mi předtím osvědčily. Jenom občas updatuju nové verze.
Na poštu používám online Gmail, poznámky čmárám buď graficky nebo do OneNote pro PPC.

rozhraní:
- OzVGA - aby jelo PDA v "real VGA" režimu
- Spb Pocket Plus - jako hlavní rozhraní

internetování:
- Opera - prohlížeč
- Spb Insight - RSS čtečka
- wmIRC - IRC klient pro WM

pro vzdálený přístup:
- Terminal services client - verze z WM6 ("WM6 Remote Desktop")
- VNC viewer

často používané:
- eWallet - banka hesel synchronizovaná s PC
- Spb Finance - každodenní účty
- Resco Explorer + Registry + FTP - nakonec zvítězilo nad Total Commanderem
- Spb Backup - zálohování je základ

prohlížení multimedií a knih:
- TCPMP + subtitle plugin - přehrávač videa i s titulky
- Mort player - poslech hudby
- Resco radio - poslech online radií, dají se přidávat vlastní stanice
- Resco photo viewer - prohlížeč fotek
- Mobipocket reader - čtení e-knih
- Foxit Reader - na PDF, ale poohlídnu se po něčem jiném

telefonování (funguje i při připojení přes mobil):
- SJ Phone (standardní SIP klient, takže se chová jako normální pevná linka)
- Skype

zkoumání wifi v terénu:
- Hitchhiker
- WiFiFoFum2

navigace a nastavení GPS:
- TomTom 6
- iGo 2006 SE
- SirfTech
- GPS2Blue

ostatní:
- CardExport - když chci, aby se PDA chovalo jako usb-flashka
- CicleBT - zapínání-vypínání bluetooth jedním klikem
- abcPowerMeter - měřič aktuální spotřeby
- Pocket Mechanic - na diagnostiku karet, apod.
- Tweaks2k2.NET
- Task manager

Normálně používám terminal services, ale občas je potřeba se někam připojit i přes vnc... a taky všechny počítače a os nemají ts server.
Vnc se občas hodí taky pro ovládání počítače připojeného k televizi, protože narozdíl od ts nezruší session na konzoli.

Hm, tak tohle asi nevyužiju.

Ještě jsem se chtěl zeptat, připojuješ se pomocí HSDPA? Já totiž řeším takový až téměř strašidelný rébus. Připojení přes mobil mi na PDA chodí jen v Terminal Services. V ostatních komunikačních aplikacích, tj. IExploreru, poštovním klientovi a pod. mně to po pár minutách spadne. V TS můžu ale můžu být třeba hodinu.

Absolutně si to nedovedu vysvětlit.

PDA připojuju jenom přes UMTS (HSDPA mám zatím bohužel jenom v notebooku, telefon má pouze "obyčejné" 3G). Čekám, až se objeví nějaký slušný komunikátor s VGA, HSDPA a WM6, abych jím nahradil telefon i PDA.

Ten rébus vypadá opravdu nepochopitelně.. Znamená to, že když jede na pozadí TS, tak spojení nespadne?
Možná to může být tím, že TS pořád něco přenáší, takže se spojení udržuje. Když komunikace na nějakou dobu ustane, nastoupí nějaký bt-powersaving a spojení se rozpadne.
Jde pořád o tu kombinaci Motoroly a Dellu?

Přesně o tu nešťastnou kombinaci jde...

Jinak mám pocit, že to naopak padá při nějaké aktivitě, když se chci připojit na nějakou stránku nebo když začnu stahovat poštu... Až budu mít někdy čas, skočím si do servisu vyměnit firmware a když to nepomůže, koupím nový telefon. Mně se totiž do těch komunikátorů a smartfounů nějak nechce; PDA musí být nadupané a telefon má být malý a elegantní....

No, však ono to sedí - že je spojení nefunkční by ses dozvěděl až při pokusu připojit se na nějakou stránku nebo při stahování pošty. Do té doby by bylo všechno v pořádku, protože spojení by zůstalo navázané. Navíc i telefon by si myslel, že je pořád připojený.
Připadá mi to buď jako nějaký nevhodný powersaving při neaktivitě připojení - anebo prostě nekompatibilita s BT té Motoroly.
Co když vlezeš na nějakou ajaxovou stránku, kde se pořád přenášejí data? Nebo když streamuješ video z youtube? Taky se připojení přeruší? To bych vyzkoušel.