Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Databáze otevírané v MS Access

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, zda je možné, nějakým jednoduchým způsobem, v Accessu2003 vytvořit nějaké "univerzální pravidlo" pro změnu názvu sloupců při vkládání již vytvořených databázových souborů dBase.(ve ktrerých je již název sloupců zadán). Nejde o to změnit konkrétní databázový soubor (jelikož ty se mění, přibývají...), ale o to, že když Access otevře databázový soubor, ve kterém je název sloupce "xxx", aby ho automaticky přejmenoval na "yyy", jsem v tom docela začátečník, tak předem díky za každou radu :-), LAMA.

teď jsem si ještě vzpomněl, že bys teoreticky mohl použít funkci zobrazení systémových databází a provést úpravy tam pomocí jednoduchého aktualizačního dotazu. Ale nemám to otestováno, že by to šlo, nebo že to je vůbec schůdná cesta.

edit: tak není, jsou tam jen relace a dotazy.