Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nejlevnější kancelářský pc

Zdravím,
snažím se složit co nejlevnější kancelářský pc, včetně software. Mám i několik požadavků.
- pokud možno co nejmenší rozměry (stolař se asi bouchl do hlavičky a vypadl mu mozek, jsou malé kastlíky pro pc)
- pc pojedou non-stop (pokud možno co nejmenší hluk, stabilita systému)
- není třeba výkon (poběží pouze windows 2000, informační systém, office, internet)
- CENA (největší priorita, co nejmenší cena)
- těchto pc se bude kupovat do budoucna více, udělat nějaký standart

Můj návrh:
- barebone systém: Microstar Saturn 890 Black - VIA K8M890 2 723,-
product.jsp

- Fujitsu-Siemens L17-7 - LCD 17" 4 772,-
- Patriot DIMM 1024MB DDR II 800MHz PSD21G8002 1 239,-
- Maxtor DiamondMax 21 STM380215AS - 80GB SATA II 1 065,-
- AMD Sempron 64 3000+ (socket AM2) BOX 741,-
- Logitech Value Keyboard CZ bílá, PS/2, OEM 97,-
- LG SuperMulti GSA-H44N OEM černá 739,-
- A4tech X6-60D 183,-

- Microsoft Windows XP Professional CZ OEM dolegalizační 3 606,-
- Microsoft Office 2003 SB Edition CZ OEM 6 343,-

Cena včetně software 21,608.00 Kč... vše je z czc

Doposavaď se brala tato konfigurace:
product.jsp +office, windows
Ale problém je jak sem již zmínil, stolař bouchnutý do hlavičky, pc jsou široké, nevejdou se do kastlíků, za další, u fujicu atypický zdroj/chlazení CPU, musí se reklamovat celý pc, místo výměny jedné komponenty.
Pokud máte jiný návrh/námítky/zkušenosti s tím barebone sem s nimi.
Nejdražší je na tom software, ale ten nejde ošulit.

EDIT: doplěny ceny

pokud chceš více STEJNÝCH PC, je ideální koupit je naráz a sjednat si cenu.

Rozhodně tě varuju před skládačkovými sra*kama. Většinou bývá problém s chlazením, servisem a udržením "standardu" (kvůli rychlým změnám v nabídce - zvláště v lowendu) atp.

Mé zkušenosti s malými kancl stroji jsou tristní, s výjimkou Dellu, u kterého jsme nakonec zakotvili, kvůli cenám, kvalitě a servisu (ten je parádní a bezkonkurenční). Rozhodně bych ti doporučil skouknout web dellu, a následně zavolat obchodníkům, aby ti dali cenu na požadovaný počet počítačů. Myslím, že se docela podivíš tomu rozdílu v ceně ;-)

P.S.: kupovat tu největší plečku jen kvůli ceně je krátkozraké. Za rok zjistíš (nebo si lidi začnou stěžovat), že to je pomalé, a budeš hledat řešení jak 100hoven...

Mi to povídej, kdyby to bylo na mě, tak je tu IBM, nebo DELL...ale managment má problém koupit tiskárnu za 3k, natož koupit více pc, nebo dokonce udělat ještě nějakou servis smlouvu, navíc na cca 150pc (z toho menší polovinu vyměnit najednou).
Když ti řeknu, že tu jsou pc 800MHz celery s 128 ramky, na ktere nemuzu dat ani w2k aktualizace, páč by se to pak nehlo a pod w98 neběží ten informační systém, který koupil managment bez konzultace samozřejmě, tak asi ti je jasné jaký tu je kurník.
Proto takové nejlevnější řešení a chci se aspoň zbavit těch slaboučkých celeronů (neznačkových) a dát tam sice jinou neznačkovou plečku, ale výkonější.

jenže to je právě v tom dokázat to zdůvodnit. A pokud to podpoříš cenovou nabídkou od Dellu na cca 30 strojů (na to dostaneš pohádkovou cenu), nemůže být manažer, který by to nepochopil.

Musíš jasně ukázat, že:

porucha, oprava PC stojí: X Kč na nákladech, Y Kč na prostoji pracovníka, Z Kč na nerealizovaných ziscích firmy - tohle musí každého manažera trknout. Oni nejsou technický typ, umí jen počítat náklady a zisky, tudíž jim to musíš podat tak, aby pochopili a byli schopni spočítat přínosy. Věř mi, že tím dokážeš víc, než sebelepší technickou obhajobou. A když proti tomu postavíš cenově srovnatelnou nabídku dellu, který ti de facto garantuje po 3 roky, že ten PC pojede (s max. 24h výpadkem) a že tě to nebude stát ani korunu na náhr. dílech, práci technika či odesílání PC někam na reklamaci, tak to je extrémní kontrapunkt.

A když vyčíslíš, kolik je stojí "levný" PC na vícenákladech a prostojích, je to další argument. BTW, win98 bych už rozhodně neresurektoval, ty už to mají odbyté, a je to jen dobře ;-)

Jak říkám - zavolej si na Dell a domluv se s obchodníkem.

Mno, jen tak pro informaci:
Po rozmluvě se šéfem zůstaneme u těch neznačkových krabic. Důvody:
- od nového roku se měnilo jen pár zdrojů (asi 5ks), jsou to nějaké noname, tak není divu :)
- po pěti-šesti letech provozu vyměněny dva pc (ty staříčké celery), vypouklé kondíky na desce (dlouhá doba, aby se na to vstahovala ta servisní smlouva od dellu)
- monitory se mění opravdu až doslouží / shoří, nebo jsou rozostřené, že je jedno jestli se na to člověk dívá po deseti pivech, nebo střízlivý. Pořád tu jsou stařičké 15" TARGA monitory..chytají barvu třeba do zelena (podle pana ředitele, zelená uklidňuje)
- pár klávesnic, či myší

Z toho plyne, na co kupovat sestavu dražší o pár tisícovek, když ty neznačkové to utáhnou za menší cenu. Nějaký argument na to? :-/

Tady prostě jede všechno do roztrhání těla...peníze nejsou na nic..co by člověk čekal ve zdravotnictví!

Mno, jak jsem si na konfigurátoru složil Dell OptiPlex™ 320 MiniTower s office, tak to vychází na 25 206,- bez daně. Což je docela pálka a vím, že budeš argumentovat, s více pc najednou (množstevní cena), ale to je tady neprůstřelné. Tady se prostě víc jak dva PC najednou nekoupí i kdybych se postavil na hlavu ;).