Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno windows xp home

Mám na zkoušku nainstalovanou kop. Windows XP Prof. a chci si koupit originál Windows home v češtině. Prosím o radu co mám vlastně koupit abych zbytečně nevyhodil peníze? Co znamená označení OEM? Děkuji za odpověď. Karel W.

Ideme sa ucit samostnanosti...sme uz predsa velki nie? OEM si vygoogli hned prvy odkaz ti to vysvetluje.
Kupit si donedavna nemohol nic. OEM verzie bolo totizto mozne zakupit len s novym pc a museli byt fakturovane spolu s nim. Neskor sa uz dokupit nedalo. MS vo svojej velkosti a mudrosti vsak prisiel na to, ze mu unikaju velke prachy a vymyslel (mozno specialne len pre cz/sr) tzv legalizacne okna. Tieto okna na rozdiel od klasickych OEM nemusia byt na fakture s pc a mozu sa kedykolvek dokupit. Takto vlastne ziskas legalny operacny system.

Dneska jsem volala na Microsoft a řekli mi tam, že se liší, jak operační systém člověk koupí - když s PC, je tam prý OEM na PC a reklamace na operační systém musíš uplatnit u prodejce PC - tj. firmy, která počítač vyrobila a prodala.
Když koupíš operační systém zvlášť, reklamace je pak u Microsoftu.
Kdo ví, co je vlastně měnší zlo...
Jana :-)

Nevím jak jste přišli na to že chci něco reklamovat. Koupil jsem starší PC bez operačního systému, nechal si na vyzkoušení nainstalovat XPéčko a teť chci koupit legální Windows XP Home. Jenže přesně ne nevím co koupit aby to bylo v češtině. Podotýkám že začínám a proto jsem chtěl radu. Karel

krabicovou verzi xp za 6.000 (home) nebo 10.000 (profi) stejně nikde nekoupíš (zvlášť když už jsou visty). někteří prodejci ji nikdy neměli ani v ceníku, protože by stejně neprodali ani kus.
pak se prodávají oem cca za 1/3 cenu, pouze s novým pc, nebo aspoň k hw. záruku za funkčnost by měl přejímat ten prodejce hw, jenže je snad na planetě někdo, komu někdy nějaká nápověda z hotline microsoftu v něčem pomohla?
takže je to fuk - a navíc mrchosoft aby trhnul aspoň nějaké prachy, vyhlásil legalizační akci (a prodloužil ji snad na celý rok) a prodává to jen tak, bez "výpalného" značkového hardware.
tak se nezabývej hypotetickými reklamacemi a originálními ms hotline (snad kromě uklízeček tam sedí samí idioti), a kup co je tvé peněžence nejbližší.
mimochodem, pokud máš doma síť více pc, líp se síťují a nastavují profi. verzi home považuju za genetický odpad.

edit: pro jediný pc ti stačí home - a trochu ušetříš.