Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Deska Gigabyte GA-MA69GM-S2H a funkce pouze s PATA

Tyhle desticky jsem si velmi oblibil, nezkousel jsem ale jednu vec, kterou bych nyni potreboval (a nemam u sebe ani jeden kousek na test). Cituji vlastni dotaz na CC:

"Zdravim. Tuhle desku znam a je to jedna ze svetlejsich hvezdicek na obloze mainboardu :-). Dovolim si vsak polozit dotaz na funkci, kterou jsem nikdy nezkousel - jedna se mi o "nahradu" za odpraskly pajsl SA AGP, kde zustal funkcni pouze HDD a DVD-ROM (vse PATA). Pripojim-li tato dve zarizeni na jednu ksandu jako master/slave, bude deska schopna bootovat a "obsluhovat" DVD-ROM, ci je odkazana pouze na SATA (a IDE port je jenom "z nouze ctnost" vazany na ovladac)? Ma nekdo osobni zkusenost?"

Toz, ma nekdo osobni zkusenost? :?:

Nemam ale ak dobre pozeram na gigabyte tak je tam SB600 southbridge, a ten ma ten jeden kanal PATA priamo v sebe http://www.amd.com/us-en/Processors/ProductInformat ion/0,,30_118_14603_14620%5E14623,00.html sekcia "IDE Controller", takze by to mal byt plnohodnotny legacy PATA port. Ale skusenosti s tou doskou nemam. Tak ci tak pouzivat pre PATA systemovy HDD+CDROM by sa to malo dat, nevidim dovod preco nie (prinajhorsom to bude chcet dodatocny ovladac po F6 pri instalacii XP, ale nemalo by).