Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přechod do úsporného režimu

Ahoj,

potřeboval bych poradit, jak dosáhnout toho, když dám prechod do úsporeného režimu se mi vypnululy v PC veškeré ventilátory... Na starém kompu se při zadání "úsporný režim" vypnulo vše, akorát to pak rychleji startovalo, protože to v podstatě startovalo, z místa, jako když dáte odhlásit se od účtu, na tomto PC nelze.

Stav který mám teď právě připomíná režim spánku??? Myslel jsem, že to vyřeším ve vlastnostech napájení, ale tam to řeší řežim spánku a nikoli úsporný režim... Když dám momentálně úsporný režim, venilátor se stále točí. Navíc se systém aktivuje pohybem myši, což je pro mě nežádoucí, potřeboval bych systém z úsporného režimu probouzet tlačítkem power - tak jsem to dřív měl. Ale dnes nemohl cca. 1,5h najít jak toho docílit. Proto se obracím na Vás...

Nikdy jsem podobný problém neměl, akorát mě napadlo, že požná venilátory ve skříni (AKASA ZEN) nelze při přechodu do úsporného režimu zastavit - ale to je jen moje doměnka...

V BIOSe si prestav ACPI sleep state z "S1" na "S3".
Wake eventy (mys, klavesnica apod) sa daju niekedy nastavit v BIOSe, ale skor na to budes mat zaskrtavatko v spravca zariadeni - mys - pravy klik - vlastnosti na karte powermanagement, odskrtni nech to neprebudza. Ak to potom nepojde prebudit ani klavesnicou tak na prebudzanie vzdy funguje zapinacie tlacitko na bedni.