Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak pomocí instalačního média WinXP nebo jinak otestovat disk v notebooku?

Dobrý den, koupil jsem repasovaný notebook (Pentium M, 40 GB disk) se zárukou, a zdá se, že v něm byl špatný disk, byla na něm sice instalace WinXP, ale ta za pár dní zdechla, a když jsem chtěl nainstalovat XP znovu, instalace se zasekla při formátování disku. Dojede to do nějakých 50 % a dál už se to nehne.

Mám v podezření právě disk a rád bych jej nějak otestoval, ale nevím jak, abych ho nemusel vyndavat a dávat přes redukci do stolního pc. Mám instalační cd iwndows XP, jsou na něm nástroje pro toto? Nebo případně vypálit nějaké bootovací cd, na kterém by byly příslušné nástroje?

Otestovat to chci jako podklad pro reklamaci

Předem děkuji za tipy.

Kazdy vyrobce disku umoznuje stahnout nastroj na kontrolu disku. napriklad Seagate Tools, WD tools atd. Vetsinou jsou to setupy, ktere vytvori boot disketu, ale existuji i CD verze, staci hledat na webu vyrobce disku.