Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak naklonovat disk 1:1?

Ahoj,
rozhodl jsem se "upgradovat" svůj druhý počítač.
Chci na něm vyměnit ATA disk 60GB za ATA disk 160GB.

Potřeboval bych nějak překopírovat včetně mbr atd. 60GB disk (rozdělený na 2 oddily 10gb systém a zbytek data) na ten 160GB (taky na 10gb systém a zbytek), aby po prohození disků jsem nemusel přeinstalovat systém ani programy.

OS tam je Win XP Home a fs NTFS.

Předpokládám, že desk již bude umět rošířené adresování :
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Pro ducts_Overview.aspx?ProductID=1769&ModelName=GA-8I8 48P-G

Díky za rady, pokud možno přes free software.

nespojovat.
z jednoho oddílu vyvalit data pryč (2./externí disk/síť/dvd/vyhodit zcizené a nepoužívané filmy a hry), zrušit oddíl, roztáhnout zbylý, vrátit data.

zásadně, ale opravdu zásadně nespojovat systémový oddíl s nějakými zbytečnými daty - pak to nemáš šanci zálohovat, ani to nejde kulturně znovu instalovat.