Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde zvuk v hře

Mám starší hru do MS DOS a dal jsem si jí do Win XP hra jede ale je bez zvuku,dá se nějak nastavit IRQ z 5 tam je asi zvuk na tu hru na IRQ 17 mám zvukovku integrovanou na základní desce (Realtek AC'97 ).Hra se jmenuje Theme Hospitál

Tak jsem to proštudoval ale nikde jsem nenašel zda mě tam půjde zvuk ona ta hra běží pěkně ale je bez zvuku ale to už jsem psal.Mě stále jen nejde na rozum jak se bude měnit to IRQ když v Win XP je zvuk na irq 17 a v MS Dosu je irq na 5.To že je ta hra už starší to holce nevadí a po x rokách si jí ráda zahraje tak jí chci udělat radost.

DOSBox je emulator DOSu (prekvapive:-) ) a tudiz si i s takovou veci, jako je "stare" IRQ, si poradi.
XP si s tim neporadi.
Resenim by mozna bylo jeste nainstalovat VDMSOUND, ale ten obcas nezafunguje. Zkus to. Je prave pro tyhlety ucely - zprovozneni zvuku ze starych sw v XP - urceny.

Rychlokurz Dosboxu:
1. Nainstaluj posledni DOSBox 0.72
2. Spust
3. prikazem MOUNT C D:\dosgames sdelis emulatoru, ze to, co je ve tvych WinXP ve slozce D:\dosgames, bude v Dosboxu vypadat jako C:\
4. C:
5. DIR atd. atd... zakladni prikazy DOSu asi neni potreba popisovat.

Enjoy oldies!