Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opruz s aktualizací AVG

Jak často je efektivní stahovat aktualizace antiviráku? Mam nastavené stahování aktualizací AVG 7.5 každý den po spuštění počítače, trvá mu to pokaždé skoro 5 minut, po které se nedostanu k další práci. A nebo běží na pozadí a zpomaluje chod ostatních programů, což je jesště větší pruda. Hádám, že asi nejlepší by bylo vyhodit AVG a použít jiný antivir, leč comp není můj, ale erární a instalace programů na něm podléhá určitým pravidlům.
Dá se tomu přesto nějak pomoct?

co to máš proboha za šunku? Mně trvá na jednom dědečkovi s 600MHz Celerem aktualizace AVG7.5 cca 30 sekund... Podotýkám, že to mám nastavené "při startu", takže ještě navíc startjí i další věci.

P.S.: "jak často" naprosto nesouvisí s rychlostí aktualizace (nebo jen velmi marginálně, pokud bys aktualizoval velmi sporadicky)