Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se nezapne a nezapne

Posledni vec co sem na svojem PC delal je ze sem vypaloval filmy. Po vypaleni posledniho sem vypl pocitac a asi po 2 hodinach zapl ale ouvej, nesel. V bode kdy se mi nactou CD a DVD mechaniky se to proste stopne a nic, vetraky se toci vsechno jede jen uz to nenabiha dal. Donedavna sem mel v biosu nastavene cteni Win XP z CD-ROM a kdyz toto nastaveni vratim na cteni z CD-ROM tak se mechaniky nactou, ubjevi se klasicka hlaska "poku chcete spustit system vlozeneho CD stisknete klavesu". a stopne se zapinani PC az zde. ale nevim co delat aby se konecne rozjel az doted jel v poradku. nevi nekdo co s tim? diky.

To vyzera na problem s HDD, je HDD identifikovany v BIOSe (resp. vo vypisoch BIOSu pocas spustania)? Je na tom HDD nieco? (nabootovat z liveCD alebo pripojit HDD na ine PC a pozriet sa co je na tom HDD ci sa napr. neprepisala tabulka particii a ci vobec funguje)
Inac zabudol si napisat aky presne pc (doska, HDD, apod), aky OS si tam mal (a aky servicepack).

jo na to sem uplne zapomel. OS Windows XP home SP2. Graf. kärta Ati Radeon 1650 Pro. 1GB ramky a intel pentium 4 2,66GHz. HDD bych mel mit Maxtor 6Y160P0 :-) 160GB. zdroj je novy 550W. Zakladni deska nejak Liteon NA 350. jo a jeste neco co drive tusim nedelalo. v obrazovce kde se nacitaji ony CD a DVD mechaniky je radek nevim co znamena takze ho cely opisu:-).
Client MAC ADDR: 00 11 6B 93 4C 89 GUID: FFFFFFFF-FFFFFF-FFFFFF-FFFFFFFF
PXE-ET3: no boot filename received

myslim ze to no boot filename tam nikdy nebylo. nevim jestli je o dulezity takze nic neztratim kdyz to tu napisu. :)

Tie riadky su o bootovani cez sietovku, to neries.
Podla toho co pises tak ti to ani nezdetekuje HDD. Skontroluj v BIOSe ci mas ten HDD (primary alebo secondary master alebo slave podla toho ze kde je zapojeny) nastaveny na autodetekciu (Auto) a ci je v BIOSe zdetekovany, ak nie je tak skontroluj kable k HDD (dotlac ich), ak je zdetekovany tak v BIOSe nastav poradie bootovania tak ze na prve miesto das HDD0 (alebo C: apod).
Este si najdi v BIOSe QuickBoot a skus dat disabled.