Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s monitorem

Caute, koupil jsem si monitor Samsung SyncMaster 710N, ale vůbec se mi nelíbí obraz. Doporučené nastavení je 1280x1024 (60Hz), ale písmo je moc malinké. Když dám menší rozlišení, je zas takové rozmazané. Nevíte co s tím? Předtím jsem měl nějaké HP (CTR) a všechno bylo OK...

Používám také tento typ monitoru a nemohu si stěžovat.
Zkuste kliknout pravou myší na plochu -> Vlastnosti a v okně Vlastností na kartu Vzhled. Vlevo dole je možné nastavit velikost písma.
Já používám "Normální", což je nejmenší písmo. A jak píši výš, nemám s ním problémy (bez brýlí).

je to vlastnost všech lcd monitorů, protože mají pevnou velikost bodu, že umí být ostré jen při jediném nativním rozlišení. už proto se mi zdá pro rozlišení 1280 bodů lepší 19".
jak tu psali, jde sice nastavit větší písmo (nastavení - upřesnit - dpi), ale vypadá to dost divně a dialogová okna některých programů s tím mají potíže.
můžeš zkusit nastavit o chlup menší rozlišení 1152*864, rozostřené to samozřejmě trochu bude. je to daň za špatný monitor - 17"lcd jsou jen pro jedince se skvělým zrakem, kterým nimravý text, ikony a ovládací prvky nevadí, jinak to jsou vyhozené prachy.

protože máš jen vga vstup, můžeš zobrazení monitoru mírně dokorigovat nastavením správného refresh (obvykle stačí 60hz), a nastavením phase v osd menu.

crt tento problém neměly, mají plynulou změnu velikosti/rozlišení obrazu, který je však mírně neostrý pro všechna rozlišení.

a větší písmo v normálních prohlížečíš dostaneš ctrl+

To sa ti len zda ze to je malinke, lebo si nie zvyknuty. U LCD je treba pouzivat rozlisenie take ake ma fyzicky rozlisenie panel, takze si tam daj to 1280x1024, lebo inac to bdues mat vsetko kostrbate.
Pismo vo Win si zvacsi v nastaveniach, pismo v programoch si vies zvacsit v danych programoch. U internetovych prehliadacov funguje napr. drzanie klavesy Ctrl a tocenie koleckom mysi, alebo zmenit si velkost pisma v menu prehliadaca.

Inac vseobecne prave kvoli tomuto podla mna je dobre nekupovat 17" 1280x1024, ale radsej 19" 1280x1024 LCDcka, kde je logicky potom vsetko vacsie.