Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno administrace MS Virtual Serveru - Apache místo IIS

Toto není dotaz, jen tip.

Inspirován článkem jsem se rozhodl, že se zbavím nutnosti provozovat IIS jen kvůli MS Virtual Serveru a povedlo se, administrační rozhraní mi teď běží na Apache. Co jsem kvůli tomu musel udělat?

1) instalovat Virtual Server na server s IIS a zaškrtnout komponentu webové aplikace k instalaci
2) odinstalovat IIS
3) nastavit alias "VirtualServer" na Program Files/Microsoft Virtual Server/Website/VirtualServer/ (je to nutné, protože v exáči jsou cesty ke stylopisům, stránkám, obrázkům... zakódovány natvrdo)
4) povolit běh CGI v adresáři (např. přes .htaccess)
5) myslel jsem, když vswebapp.exe na IIS tolik šaškuje s autentizací, že bude potřeba ješe mod_sspi a tak jsem ho instaloval taky. Ale potřeba to není. (Pozn. - apache mi běží jako doménový user, ne jako local service, takže jak se říká your experience may vary.)
6) a je to! Příkaz je [cesta k serveru a aliasu]/vswebapp.exe?view=1

Subjektivně mi přijde že to jede rychleji, že by měl apache lepší podporu CGI než IIS? Těžko říct ;)

Rád zodpovím dotazy pokud by to někoho zajímalo blíže.

Hu to bych nerad aby to bylo nesrozumitelné :-) Je to nepochopitelné proto protože nepoužíváš MS Virtual Server nebo je to prostě nepochopitelné? ;-)

Edit: dal jsem to sem jednak samozřejmě proto abych si nahonil ego jaký jsem drsný h4cker a taky proto protože jsem o tom nikde jinde na netu informace neviděl.