Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nevyžádané vytvoření nového profilu u uživatele

Zdravím,
už se mi podruhé během posledního 1/4 roku stalo, že u uživatele s Win XP Pro se sám vytvořil nový profil v Document and Settings i když uživatel vlastní profil už měl. Původní profil měl jméno např. marie, nový profil má jméno marie.doména.

Při vytvoření nového profilu se spustila instalace všech programů, které se instalují přes Group Policy včetně Outlooku, kdy bylo také potřeba vytvořit nový profil k existující schránce i k osobním složkám. V Active Directory jsem žádné změny nedělal.

Neví někdo, kde (v čem) hledat příčinu? V event logu nic neobvyklého není. Uživatelka nemá znalosti ani práva k tomu, aby něco takového udělala sama. Je ráda, že umí počítač zapnout a používat programy pro ní určené.

MS Server 2003, vlastní subdoména, statické IP adresy, uživatelské účty na PC jsou user. Aktualizace jsou prováděny pravidelně přes WSUS3.

toto se mi stavalo taky jen u jednoho usera (mel notebook) .. cca jednou za 2 mesice se mi udelalo to samy. Vetsinou jsem to vratil zpatky tak ze sem jen obnovil nastaveni z predesleho dne a zase se nacetl spravny profil a byl na nejakou dobu klid. Ted ma novej notas, a za 4 mesice mu to zatim neudelalo ani jednou ..

kdyz by to byl nonwin rekl bych ze heslo do profilu je příliž žluťoučký kůň ;-)
pricina muze byt nejednoznacna - od pozkozeni profilu (registry)po nevyjasnene pristupy k profilu (je user clenem domeny do ktere se prihlasuje? a patrne prihlasuje po spusteni win?)po pozustatek "starych" windows s jinymi pravy - to pak vytvarí tyto nahrazky (marie,marie-pocitac)kdyz se nazvy shoduji

- user je členem domény, jiné uživatele tady nemám
- přihlášení do domény je po spuštění počítače, žádný lokální účet není pro uživatele dostupný a bez zadání doménového účtu se uživatel do PC nedostane
- počítač je nově nainstalovaný (rozuměj nebyl přeinstalovaný verze přes verzi apod.), nebyl tam jiný uživatel se stejným jménem (jméno = osobní číslo a to je v rámci domény jedinečné) a konkrétně v tomto případě nebyl jiný uživatel (profil) kromě té ženské, lokálního administrátorského účtu a doménového administrátorského účtu

Jediná změna o které vím je, že počítač byl zapojen do jiného portu na switchi

Ten obrázek na imageshack bohužel nevidím. Výraz "hack" je blokován na centrálním FW. Snad doma.

Takže zbývají ty registry. No nic, nové instalace počítačů mě zatím ještě pořád baví. ;-)

Uvidím, jak se to bude chovat dále.

Tak tenhle problém jsme měli (čas od času stále máme) také. Příčina nezjištěna. Zajímavé je, že se to vyskytuje jen u jednoho typu PC (Dell OptiPlex GX60). Nerycheljší náprava je nechat PC najet k uvodní přihlašovací obrazovce, z jiného PC se připojit na C$, vytvořený profil jmeno.domena přejmenovat (jmeno.old) a puvodní jmeno přejmenovat na jmeno.domena.
Po přihlášení tam má uživatel vše jako předtím.
Teď vidím, že na PC jsou WIN XP. Já mám tu opravu ověřenou jen pro W2K_SP4, ale asi to bude stejné.