Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Optimální provozní podmínky serverovny

Poraďte vážení, jaké jsou optimální provozní podmínky v místnosti se servery, tlf. a zabezpečovací ústřednou aj. Teplotní rozsah a vlhkost. Výrobci jednotlivých zařízení samozřejmě nějaké intervaly doporučují. Mě zajíma spíše osvědčená praxe, případně co může za rizika prinést vyšší nebo naopak nižší teplota a vlhkost ve vztahu k zařízením.

Díky

doporučuju teploty okolo 18-20°C, stejně je rozdíl teplota ambientu a teplota uvnitř serveru.

Navíc při výpadku klimatizace (např. údržba, výpadek proudu) vydrží servery jistou dobu bez pocení ;-)

Vlhkost bych viděl ideální někde na normálu, pokud je jí moc, kondenzuje, pokud málo, prostředí je náchylnější ke generování statické elektřiny.