Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padajuci explorer po logine

Dostal sa mi do ruky asi zavireny pc. Po logine zostane bledomodra obrazovka a nenabehne explorer a pri pokuse nahodit ho rucne cez task manazera hned spadne (rebleskne tlacitko start a zmizne).
Nejake napady?
System mam 90% (host vam vysvetli aky to je;o)), je tam sp2 a hladam nejake rychle riesenie.
Nefunguje ziaden rezim z f8.

Podarilo sa mi cez admin konto nakoniec dostat do pc kurioznym sposobom. Nechcel nabehnut explorer ale po 4 spsuteni mi z nichoho nic v nudzovom rezime po zakilovani explorera ponukol obnovu systemu a tak sa mi podarilo system sfunkcnit.
Momentalna situacia je taka, ze hned po nalogovani hodi nejaky error lebo hlada v tempoch a skusa spustit dake subory ktore tam nie su (tempy som vymazal hned na zaciatku). Nod nic nehlasi a spybot tiez nie. Napriek tomu mi v trayi vyskakuje bublina ktora ma informuje o nakaze systemu a tvari sa kao windows updates a pokusa sa instalovat sem tam daky kvazi antispyware (nic sa vsak nedeje ale okno pripomina updaty).
Samotne updaty nejdu instalnut (caka ich tam 50 cca) a pri 4 z nich sa pocitac restartne.
V registroch nie je nic podozrive, takisto ani v procesoch. Takze tipujem na nejaky rootkit alebo je nakazeny jeden zo systemovych procesov.