Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvýraznění řádku v excelu

Prosil bych o radu.Nevím zda to jde,ale používám poměrně rozsáhlou tabulku v Excelu 2000 a jelikož nepomáhá ani ukotvení příček,potřeboval bych aby při posunu šipkami nahoru dolu,se zvýrazňovali řádky stejně jako při klepnutí myší na číslo řádku.Předem děkuji za radu.

Klikni pravým tlačítkem myši na ouško listu a vyber volbu "zobrazit kód". Otevře se ti okno VBA a tam nakopíruj tenhle kód:

Public old_range As String
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If old_range = "" Then
Cells.Interior.ColorIndex = xlNone
old_range = Target.Row
End If
Rows(old_range).Interior.ColorIndex = xlNone
Rows(ActiveCell.Row).Interior.ColorIndex = 35
old_range = Target.Row
End Sub

nebo tohle:

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
    ss = "X" 'pismeno sloupce
    Range(ss & ":" & ss).Interior.ColorIndex = 0 'bily sloupec
    Cells(ActiveCell.Row, Asc(ss) - 64).Interior.ColorIndex = 34 'svetle modra bunka
End Sub