Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sestava pc - ohodnoťte konfiguraci

Ahojda lidicky, nejsem zrovna veliky znalec HW a potrebuju si koupit novy pocitac,protoze stary uz odesel do vecnych lovist. mam vybranou nasledujici konfiguraci ze stranky www.okcomputers.cz , chci se zeptat,zda ohledne procesoru a zakladni desky je tato konfigurace dobra volba.predem dekuji za odpovedi.

Zakladni deska: MB ASUS M2A-VM HDMI, AMD690G, sc.AM2, VGA+DVI, HDMI, 4xDDR2, 4xSATA-II, RAID, GbLAN, mATX
Patice:Socket AM2 (AMD),Čipset:AMD 690G,Podporované frekvence FSB:2000 / 1600 MT/s,Podporované paměti:DDR2 800/667/533 ECC a Non-ECC,un-buffered memory,Maximální velikost paměti: 8,Počet paměťových slotů:4,Počet paměťových slotů DDR:0,Počet paměťových slotů DDR2:4,Maximální rychlost AGP:x,AGP slot:NE,Počet PCI slotů:2,Počet PCI-Express x1 slotů: 1,Počet PCI-Express x4 slotů: 0,Počet PCI-Express x16 slotů:1,Počet připojitelných zařízení IDE (ATAPI):2,Počet konektorů SATA: 0 ,Počet konektorů SATA-II:4,Konektory na desce:6 x USB 2.0; High Definition Front panel audio; CO,Externí ATX konektory:1 x Paralelní; 2 x PS/2; 1 x DVI; 1 x VGA; 1 x RJ4,Integrovaná zvuková karta:,5.1,Integrovaná síťová karta:10/100/1000 Mbps (Gigabit)
Integrovaná grafická karta: ATI Radeon X1250,Integrovaný řadič FireWire (IEEE1394):,ANO,Formát:microATX

Procesor:MB ASUS M2A-VM HDMI, AMD690G, sc.AM2, VGA+DVI, HDMI, 4xDDR2, 4xSATA-II, RAID, GbLAN, mATX: Patice:Socket AM2,Pracovní frekvence:2.2 GHz,Frekvence sběrnice:800 MHz,Kapacita L1 cache: 128 kB,Kapacita L2 cache: 512 kB,

HDD Seageate Barracuda 7200.10:Rozhraní:Serial ATA II,Formát: 3.5",provedení:Interní,Kapacita:160 GB,Přístupová doba:8.5 ms
Vyrovnávací paměť:8 MB,Otáčky ploten:7200 rpm

Změna předmětu, původně: sestava pc (host)

Potrebujes: Desku - OK .. Procesor: to cos napsal je nesmysl :) - zkus treba AMD Athlon 64 X2 3800+ EE Pameti: mas uz vybrano? jake? Grafiku mas integrovanou, takze takovy kancl. kompik. Disk kup vetsi, alespon 250GB. Cenovy rozdil je minimalni.

zkus treba AMD Athlon 64 X2 3800+ EE

Jiste. Bude na nej ale cekat mesic. Po tomhle kousku je extremne velka poptavka (kvuli TDP 35W - idealni pro samohrajky). Spis navrhuju X2 4000+ EE. Sice je to petasedesatka, ale na sklade je vsude a dokonce levneji, nez X2 3800+ EE. Pameti bych koupil dualni Corsairy s "horsim" casovanim, ale 800MHz. Grafika na teto desce (deska - radeji bych GigaByte) neni vubec tak spatna, jak si lidi zvykli o integrovanych GPU smyslet. Zaparis i hry, i kdyz v mensim rozliseni a s mene "efekty". Disk je bizuterie ]:) - co se komu libi, at si koupi. Osobne preferuju Samsung ci Hitachi, ale ted jsem byl nucen koupit Seagate a taky to neni takova hruza. Kapacita od 160GB (kazdy disk je maly - mam tu na ruznych discich celkove tera, ale uz se to zacina plnit ;-)). Toz tak...