Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mnohonasobna instalace WindowsXP

Mam takovy problem, potrebuju mit na jedne stanici (na jednom disku) pet instalaci operacniho systemu WindowsXP a dve instalace Linuxu. Potup ktery jsem realizoval castecne funguje, ale neni to idelani.
Abych nemusel Windows instalovat tolikrat, udelal jsem pouze jednu instalaci a pak ji v linuxu nakopiroval na ostatni oddily, takze jsem finalniho reseni dosahl, ALE pokud odstranim originalni instalaci (cely oddil), ostatni Windows uz nenabootuji. Netusite nekdo v cem je problem a jakto obejit?
Virtualizaci pouzit nemuzu, jsou to uz tak slabe stroje s malo pameti.
Rozdeleni diku:
| primar | log(Win1) | log(Lin1) | log(Win2) | log(Win3) | log(Win4) | log(Win5) | log(Lin2) |
na primarnim oddile neni nic, byl nutny pro instalaci Win, zrejme aby mohly prepsat MBR
Diky za radu

pokud je to vysmech, tak to beru, ale je to spis k placi, jedna se o skolni vybaveni, o jedny z nej stanic na cele skole. nemuzu za to ze ve skolstvi nejsou penize a tak improvizace je jedine reseni, pokud chces aby studenti meli nejaka cviceni mohli, delat kazdy sam, doted se to tam delalo tak ze ucitel to poustel na stenu a ostatni na to koukali.

Takže ty mnohonásobný instalace WinXP jsou na více stanicích v učebně? To musí být dost nákladný, tolik licencí? Opravdu by to nešlo řešit jinak? Co děláte tak zásadního, že těch WinXP musí být tolik? Nestačila by jedna instalace a její obraz (Ghost, TrueImage) a po "destruktivní práci" zase obraz obnovit?

Pavel

jenže to je celé o tom, že "školství" (tj. jednotlivé školy) utrácí jak šílené za neustále zastarávající PC, místo toho, aby nakoupilo každé škole terminálserver a staré stanice používalo jako klienty.

A tak je to se vším. Zatím jsem viděl jediné - na školách se utrácí bez rozmyslu, bezkoncepčně. Osobně se také domnívám, že školství je silně podfinancované, ale to neznamená, že se bude utrácet za velmi špatné "výukové" SW a výběhový HW který je nutno co dva roky upgradovat.

Takže to jsou nějaké školní stanice kde si studenti něco kutí v rámci cvičení a pro každý účel potřebuješ jiné softwareové sestavení?

Tohle se normálně řeší ghostem, třeba ve školících firmách. Prostě si uděláš image a pak to po školení přeghostuješ.

PS. jestli máš na stanicích ale i rozdílný hardware tak si to můžeš jít hodit ;-)

A co tam budou ti studenti cvičit ? Že by na to nestačilo 5 uživatelských účtů plus třeba jedna partition na nacvičování kopírování a podobně ? A práce si můžou ukládat někam na server /na učïtelskej pc/. Mnohem jednodušeji by se to udržovalo v pořádku /obnovení přes image/ než těch šest oddílů.

Dvoje XPéčka neřeknu, ale patery? ::)

Určitě bych to řešil ghostem/arconisem. Na jeho bootovacím médiu bych přidal autoexec.bat s příslušným menu, aby případná obnova (event. záloha) particií byla co nejpohodlnější.

Že by měla škola tolik peněz, aby (na každou?) PC stanici vyblula za patery Windowsy +/- 15kKč (v případě OEM licencí)? Do svévolného rozmnožování licencí bych se jako admin/správce určitě nepouštěl... :x: Navíc, počítače s 256MB RAMky asi nebudou žádná děla; aby se nestalo, že je bude potřeba co nevidět upgradovat či opatrně položit na smetiště a koupit nové. Pak se s těma OEM licencema může škola tak akorát vyfotit... (má-li škola nějaký výhodný multulicenční program, tento odstavec možná neplatí)