Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kontrola mailove schranky do traye

Zdravicko vespolek. Pouzival jsem na kontrolu a upozornovani na prichozi postu program PEN (o legalnosti se bavit nebudu ;-)), nicmene bych ted potreboval neco, co poslouzi podobne, ale je free. Co pouzivate (pokud vubec) vy? Ja jsem toho naguglil spoustu, ptam se jen na vlastni zkusenost. Staci POP3, IMAP nepotrebuju. Predem dik za pripadny nazor/odpoved :beer:.

Edit: sorry, hlava derava - platforma W2K/WXP...

http://www.softpedia.com/get/Internet/E-mail/Mail-U tilities/PopTray.shtml
Softpedia guarantees that PopTray 3.2 Final is 100% FREE, which means it is a freeware product (both for personal and commercial use) that does not contain any form of malware, including but not limited to: spyware, viruses, trojans and backdoors.

poptray
Programy na Slunečnici jsou bez virů a spyware.

poptray.html
PopTray - email notification tool
clean software PopTray does not contain any adware or spyware.

Možná trochu OT, ale uvádím pro inspiraci:
Já to řeším jinak - mám nastaveno upozorňování na došlé emaily pomocí sms na mobil. Pomocí filtrů lze zajistit, aby mi na mobilu nepípal kdejaký spam, ale jen to, o co stojím. Připadá mi dobré vědět o důležitých emailech i v době, kdy zrovna nejsem u pc - a v případě nutnosti si je stáhnu do mobilu.

Mluvici kost pokladam za nutne zlo a jakakoliv jeji aktivita me desi (potencialni hovor/SMS od sefa z rachoty)

OK, je to věc názoru ;-) Moje řešení:
Mám dvě mobily - jeden pro práci, druhý soukromý. Oznámení o emailech mi chodí na soukromý, takže se neděsím. Na každém mobilu mám jiné tóny a melodiemi mám odlišené telefonní hovory od jednotlivých skupin. A pomocí profilů si to lze filtrovat a zachovat soukromí a přitom zůstat ve spojení s těmi, o které stojím.
Jsem už trochu mimo téma dotazu, ale píšu to sem proto, že to může někoho inspirovat ;-)

pomocí profilů si to lze filtrovat

To je pravda. Pak ale musim pocitat s lanim nadrizeneho, ze nezvedam telefen. Taky mam dva kousky (soukromy a sluzebni), sef si vsak zvyknul volat na muj osobni ]:(, neb vi, ze ten nevypinam po dosazeni dohodnuteho casu. Je to prokleti - kolegove mamlasi tak akorat vymenit modul, na me pak spadne celkova konfigurace (kterou nezvladnou). Ale to uz je taky mimo misu ;-)...

Dik, taky zkusim. PopTray mi zatim (mno, dve hodky ;-)) vyhovuje, akorat mi nenuluje mail po presmerovani do prohlizece. Ale to se vyladi... Netopyra jsem zkousel, ale my zkostnateli uzivatele, kteri jsme zvykli na Outlook, neradi prechazime ;-). Stejny problem s klientem Opery...

Edit: PopTray - nemoznost zmenit kodovani. Ku*vi to text. Ja se s tim smirim, davam to tu jen jako upozorneni.

Sklamalo ma viac emailových kontrolórov do tray. Osobne som skúsil a tu sú skúsenosti:
- POP Tray - otravuje, keď príde email, tiež otravuje, ak niečo v schránke je, čiže s nedá použiť, ak sa pracuje s protokolom IMAP. Prečítané správy berie ako nové a otravuje ďalej. Maximálne neodporúčam.
- Mail Bell (dúfam, že si správne pamätám meno) - vyhovoval až do vtedy, kým som nezistil, že je to trialware, čiže po mesiaci začal otravovať s registráciou a po ďalšom sa už nespustil. Neodporúčam.
- POP Peeper - voľný, používam doteraz, dá sa doňho vložiť plugin na testovanie schránok Gmail (ako jediný to dokáže). Po skontrolovaní obsahu schránky (dá sa to aj v ňom) už neotravuje, ale dokým sa správy neprečítajú v emailovom klientovi a nevymažú, tak v ikonke programu svieti malá obálka, ktorá dáva najavo, že schránka obsahuje správy. Vrelo odporúčam.

Edit: POP Peeper sa dá použiť aj ako emailový klient, prípadne a to je vhodnejšie ako doplnok k inému emailovému klientovi. Používam s Thunderbird 2.