Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SATA 2 disk

Vyplatí se koupit disk se SATA nebo stačí o několik set levnější IDE? Někde jsem četl nebo mi někdo psal, že prý to SATA o moc rychlejší není, a zas nějak extra velkou rychlost potřebovat nebudu - systém poběží ze starého IDE HDD 200 GB... SATA bude pouze na data, a stránkovací soubor.

Jo kdybych si koupil to SATA, můžu později nějak "přendat" instalaci XP z původního IDE disku?
Dá se nějak v BIOSu (ne WIN) poštelovat který disk má být jako C a který jako D?

Jo a poslední dotaz: Bude farat disk s rozhraním SATA 2 na desce, která má pouze SATA?

Děkuji za odpovědi, koupím teda IDE disk ale mám otázky

Nyní mám zapojeno
Pri master Systém disk 200 GB
Pri slave volno
Sec master DVD pálička
Sec slave Volno

Kam ho mám zapojit?
Když ho dám na pri slave, nebudou se ty dva disky navzájem brzdit? (na jednom bude systém, na druhém swap a data)

1,Kdybych ho dal na Secondary slave, můžu na něj později nahrát systém? Může být systémový disk na pozici Secondary slave?

2, nebylo by lepší dvd dát na sec slave, a disk na secondary master? Jenže prý DVD pálička má být jako master, jsem slyšel.

3, může být bootovací HDD umístěn na Secondary slave? - pro případ že bych později na ten disk nahodil systém..

1,3. (tyto otázky splývají)Ano, může, pokud to BIOS zákl. desky umožňuje, čili spíš ne, většinou to nelze. Pokud je v BIOSu desky výběr priority HDD, pak to jde. Např. MB Asus myslím s tím nemají problém.
2.Je to šumafuk, výrobci DVD mech. sice vyhrožujou že to nebude fungovat (jako slave) ale funguje to.