Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Kniha návštěv (antispam)

Dobrý den,

našel jsem hotový script na návštěvní knihu, jelikož PHP neumím. Chtěl bych se zeptat jestli by se našla nějaka dobrá duše, která by do scriptu vložila funkci např. "5+5=" která by zabránila spamu, kterého by tato kniha byla zanedlouho jistě plná. Adresa zdroje tohoto scriptu je diskuse.php

Za případnou pomoc moc moc děkuji.

Zde PHP script návštěvní knihy:

<?
$jmeno = $_POST['jmeno'];
$email = $_POST['email'];
$web = $_POST['web'];
$zprava = $_POST['zprava'];

$jmeno=HTMLSpecialChars($jmeno) ; //převede některé znaky na entity
$email=HTMLSpecialChars($email);
$web=HTMLS pecialChars($web);
$zprava=HTMLSpecialChars($zprava );

$jmeno=stripslashes($jmeno); //odstraní lomítka
$email=stripslashes($email);
$web=stripsla shes($web);
$zprava=stripslashes($zprava);

$zprava = str_replace("\n"," <br> ", $zprava); //nové řádky nahradí <br>
$zprava = substr($zprava, 0, 10000);//zpráva bude mít maximálně 10000 znaků pomocí substr

$email_celek=" | <a href='mailto:$email'>$email</a>";
$web_celek=" | <a href='$web'>$web</a>";

if ($web=="http://"){$web_celek="";} //pokud se nevyplní nic se nevypíše
if ($email==""){$email_celek="";} // -||-

if ($zprava!="" and $jmeno!=""){ //provede se pokud není prázdná zpráva a jméno
$celek="<p>Zprávu poslal <strong>$jmeno</strong>$email_celek $web_celek</p><p>$zprava</p><hr>";
$soubor = fopen ('data.inc','a'); //otevře soubor pro doplňování
fwrite ($soubor, $celek); //zapíše zprávu
fclose ($soubor); //zavře soubor
}
?>

Nahraď

if ($zprava!="" and $jmeno!=""){ //provede se pokud není prázdná zpráva a jméno

za

if ($zprava!="" and $jmeno!="" AND $_POST['kontrola'] == 10){ //provede se pokud není prázdná zpráva a jméno

a do formuláře přidej

5+5=<input type='text' name='kontrola' />

.

Neozkoušeno.