Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IM, jaký protokol a klient (mimo ICQ)?

Kdysi jsem chvilku používal ICQ, pak Mirandu (protokol ICQ), pak QIP (protokol ICQ). No a zajímalo by mě, jakej protokol používat místo ICQ a následně, co vybrat za klienta.

Mělo by jít o hodně rozšířenej protokol a klient pro WinXP, kterej bude free a bez reklam. Najít si to umím sám, ale jde mi o zkušenosti a doporučení.

Díky,
Pavel

Taky si nemyslím že by se to podařilo vyhnout ICQ protokolu. Leda že bys vlastně nechtěl být s nikým v kontaktu (řekněme s tou neIT částí populace). A to je potom otázka k čemu pak IM :)