Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ma cenu koupit desku se socketem 939

Zdravim protoze moje deska pomalu odchazí do věčných lovišt :) a uvažuju o koupi nové moje stávajíci deska je ASUS A8M-N se socketem 939. a mám v nic CPU AMD Athlon 4200+. a můj dotaz zní: ma cenu koupit novou desku se socketem 939 (kterých už moc neni) nebo se zbavit stavajiciho CPU a koupit nový CPU do socketu AM2 a stim i desku na tehle socket? diky za rady :-)

Mno, zalezi na tom, kolik chces investovat. Mas slusny CPU, takze radeji zmen MB (ale proc? ta stara je v haji zelenem?). Chces-li menit platformu (socket), je to stejne jednorazova zalezitost - neznam tvora, ktery strka do jedne desky vic procesoru. Vzdy se jedna o upg stylem "vsechno naraz". Myslim, ze S939 ma stale co nabidnout, a jsi-li spokojeny s vykonem, nema fora menit cely pajsl. Toz tak...

zajimalo by me jestli existuje deska do sc.939 ktera ma:

Socket 939
min. 2x PCI-E x16
min. 3x PCI slot
min. 6 SATA konektoru
min. 2 IDE konektory
Řadič LAN
Řadič FireWire
Řadič USB 2.0
4x pamětové sloty pro DDR paměti s max. velikostí pameti min. 4GB

na chipsetu ani tolik moc nezalezi spis me jde o to aby me tam fungovali 2 grafiky od ATI v PCI-E zapojene v ATI CROSSFIRE. :-) (do budoucna to plánuju)

takovou desku na výše zmíňený socket sem hledal celej večer a žadnou sem nenašel jestli někdo o takové desce ví tak at to sem pls. napíše budu moc vděčnej ;-)

Pochopitelně že taková deska neexistuje - ty bys chtěl po deskách navrhovaných před třema rokama to co nemají mnohé ani dnes
6 sata - desky v té době měli 2 až 4, dnes je u lepších 6 max 8
2x pcie 16 - to nemá mnoho desek dodnes. A8N 32-SLI má myslím 2*8 jestli se nepletu a je tvojím požadavkům nejblíž.

Crossfire je akorát taková finta od ATI jak prodat dva méně výkonné produkty s vidinou dvojnásobného výkonu.

Kdybych byl na tvojem místě a měl prachy tak si koupím intela c2d a kdybych je neměl koupím desku na 939. Měnit (a platit) desku,paměti a procesor 4200+ za jinou o trošku novější desku, jiné paměti a procesor třeba i 6000+ mi připadne vysloveně nudné a kdybych to absolvoval tak potom asi protáhnu ksicht protože ten rozdíl výkonu nebude nic extra. Ta výměna desky a pamětí není totiž krok dopředu o stupeň ale jen o půlstupínek.

Možná počkat na nové amd jestli ...