Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak ochránit počítač?

Potřebuji poradit jaký program na ochranu proti virům, bych si měla nainstalovat.Používám Windous XP
a mám nainstalovaný SPYVARE TERMINATOR poraďte co k tomu díky Jana

takze jano tady je tvuj predesly dotaz
http://pc.poradna.net/question/view/152047-zpomalen i-pocitace
sama vidis ze brebery se dostali do pc i kdyz tam jakas takas ochrana byla.
----
start
ovladaci panely
uzivatelske ucty
---
ted tam mas patrne ucet Jana - jelikoz je jedin bude to s pravy spravce systemu
vytvor novy ucet
jmeno libovolne
heslo
typ uctu --- omezeny ucet --ten bych dal klukovi-az bude pod svym uctem radit tak pocitaci to neublizi
------
dale bych vytvoril dalsi ucet
taky s omezenymi pravy
a ten abys pouzivala ty
-----
ze stavajiciho uctu si prenes sve veci z dokumentu obrazky muziku a zkopiruj si to nekam bokem pak se prihlas pod omezenym uctem a fertig
----
ucet spravce systemu pouzivej pouze na konfiguraci systemu
---
pokud budes neco chtit spustit z omezeneho uctu a bude to vyzadovat spravcovsky klikni na to pravou mysi a spustit jako

protože vladimír se už vrátil z dovolené, 5 ze 4 brtníků by doporučili hlavně:
- nepoužívat internet explorer,
- nepoužívat internet explorer (ani jeho omalovánkovou nadstavbu maxthon).

a taky nějaký antivir. avast sice není žádný zázrak a má hnusné prostředí, ale má i freeverzi (snad v angličtině)

jestli máš win xp home, tam je default admoš každý, a potom nestačí jenom nepoužívat ošklivý prohlížeč. chce to mít pro surfování na netu ještě jednoho uživatele s omezenými právy. pojmenuj si ho třeba internet, heslo net nebo 007 :)

pokud ale na icq a v mailu odklikáváš kdejaký odkaz na web a spouštíš každou přílohu, nedejbože přihlášená s právy správce, nepomůže ti nic, máš to za chvíli stejně zavirované.

(ani jeho omalovánkovou nadstavbu maxthon).

a copa je na te omalovance tak nebezpecneho?
nejen ze tam ma info ze secunie ale i nove je omezeni spusteni stahnutych programu + hafo blokatoru-ze nepouzivas ie neznamena ze system nevyuziva core ie ... firefoxari :-D

Vytoř si omezený účet, zapni firewall ve Windows, pro klid duše nainstaluj nějaký free antivir (třeba Avast). A medvídkovi nevěř, pod omezeným účtem můžeš používat klidně i Internet Explorer a klikat na co chceš...;-)