Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GMAIL - snadný import emailů z Outlook Expressu?

Chtěla bych naimportovat svou poštu z pc z Outlook Expressu 6 (winXP SP2) do GMAILu. Hledala jsem na netu, jak to udělat, a našla jsem jen pár složitých návodů, že nejdříve je potřeba z OE naimportovat poštu tuším do Thunderbirdu a pak pomocí nějaké utilitky do gmailu a ještě přitom uživatel přijde o časové razítko, takže i roky staré zprávy mají datum přijetí "dnes".

Ptám se tedy, jestli existuje možnost, jak:
1) importovat emaily přímo OE -> gmail?
2) zachovat data přijetí a odeslání?
3) Při importu nesesypat všechny naimportované emaily z OE do inboxu na gmailu, ale buď je nějak inteligentně roztřídí (labels) třeba podle názvů složek v OE, nebo bude importovat každou složku jednotlivě a umožní udělat štítky uživateli?

Může jít i o placený soft, ale aby byl spolehlivý.
Nejde o urgentní problém, ale potěšilo by mě, kdyby to šlo. Díky předem za odpovědi :beer:

Ja ti sice neporadim (nepouzivam g-m), rad bych se ale zeptal: co tak krute skveleho nabizi g-m, ze jsou lide ochotni podstupovat pakarnu s prevodem? To opravdu nestaci ctvrtgigova free schranka beznych poskytovatelu? Neber, plz, muj prispevek jako impertinenci - fakt to nechapu...

co tak krute skveleho nabizi g-m To opravdu nestaci ctvrtgigova free schranka beznych poskytovatelu?

Ahoj, s gmailem teprve začínám ;-) Chci se s ním seznámit právě proto, že se o něm pořád mluví v superlativech. Na tvou otázku neumím kvalifikovaně odpovědět, ale možná by tě zajímalo, co o gmailu psal kolega Ynd0r tady:
http://pc.poradna.net/question/view/152163-gmail-a- dalsi-emaily-s-velkou-kapacitou-pokus-o-srovnani#re -152357

Zachovat časová razítka zřejmě nebude možné, protože ty emaily tam nepůjde dostat jinak, než "posláním" a to už server razítko změní...

To chápu, ale třeba nějaký SW nabízí při importu volitelnou funkci jako "přidat datum ve formátu ... na začátek / konec předmětu" nebo "nepřidávat vůbec", i to by bylo prima.
Asi si moc vymýšlím a nejspíš nic takového není, ale ptám se, co kdyby ;-)