Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zrušení oddílů HDD

Dobrý den,mám nové PC s HDD 320 giga, instaloval jsem windows a chtěl jsem udělat dva oddíly o 160GB....a nechtěně jsem udělal jen jeden o 160..a když chci teď windows přeinstalovat tak to hlásí,že HDD má jen 160 a nemůžu se dostat zpět na 320...nevíte jak to zrušit a vrátit se zpátky na 320GB?...díky předem..

Jeden oddíl přes celý disk nedělej. Druhý oddíl můžeš vytvořit stejným způsobem, jako jsi dělal první, nebo ho vytvoříš z Windows ve správě disků. Diskové oddíly můžeš také tvořit a měnit nástroji jako je například:
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/syst emove_nastroje/sprava_disku/gparted-livecd/
Zkus taky hledat tady na poradně- už se to tu řešilo:
http://pc.poradna.net/question/view/100168-mam-rozd eleny-pevny-disk-jak-to-spojim

Nejrychleji: Hod do CDromky instalacku XP, resni kompa, nech nabootovat z CD, nabehne ti menu co chces delat, dej instalace windows, najede ti seznam oddilu, bude tam ten co jsi udelal a na nem tvoje XP (160GB) a pak misto bez oddilu(160GB). Najed na to misto bez oddilu, dej "C", zadej velikost, enter. Pak resni kompa a windowsech to budes uz mit a jen to naformatujes treba NTFS. :)

Za prve, riesilo sa to uz niekolkokrat, vpravo hore je hladanie.
Za druhe, instalator WinXP ak je instalacka tusim bez SP2 tak nevie viac ako 128GB.
Takze za tretie bud pouzijes instalacku WinXP s integrovanym SP2, alebo nainstalujes Win len na 128GB oddiel, potom doinstalujes do Win SP2, a potom si vo Windows v sprave diskov (pravy klik na tento pocitac - spravovat) vytvoris dalsi oddiel na zvysok disku.