Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nastavení sítě: Vista

Ahoj, ve WinXP jsem byl standartně zvyklý, že po kliknutí na Vlastnosti - Místa v síti jsem klikl na Vlastnosti - Připojení k místní síti.
Zobrazí se mi standartně i u Visty nabídka protokolů atd. Ovšem u Visty se nezobrazí "Služba: NWLink pro rozhraní NetBIOS" a ani "Protokol: Transportní protokol kompatibilní s NWLink IPX/SPX/NetBIOS" (protokol IPX jsem musel u XP nainstalovat protokol a vybral jsem daný protokol, ale když u Visty dám nainstalovat protokol, seznam je prázdný)
Potřeboval bych tyto dva protokoly nastavit a nevím, kde je mám u Windows Vista Home najít nebo jak je mám do pc dostat...
Díky moc za radu.

Ve Vistách se k tomu používá tzv. centrum sítí a sdílení.

Ovládací panely\Centrum sítí a sdílení + spravovat síťová připojení

Zatím tomu pořádně nerozumím (i když mi přes to frčí LAN, WiFi, internet...)
Je v tom dost hokej a pořádně to vysvětlené fakt není :-/

No já jsem z toho prvně taky málem zešedivěl.
Horší, ale je, že on některé sítě chce řadit mezi domácí nebo podnikové nebo co (nechce se mi tam dívat)
a když nastavím jedno z toho tak to nejede a když druhé tak to jede.

Já osobně rozumím sítím asi jako koza petrželi, ale s těma sítěma mě naštvali.
Nejde o to, že je to výrazný zásah, ale nikde to není dobře zdokumentované co to jakože má
dělat nebo co tím básník chtěl říci. Možná jsem nedostatečně prolézal nápovědy, ale.... :-|

Jo, to spravovat síťová připojení jsem našel..ale když tam dám zobrazit vlastnosti, tak tam nejsou některé protokoly (viz výše), které byly k dispozici u XP a nevím jak je tam mám dostat, nebo jestli se ty protokoly jmenují jinak nebo jsou součástí jiných protokolů či služeb...