Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký užitek může někdo mít z rozbitého hardwaru ?

Ahoj všem,
přišla mi nabídka od jedné firmy na výkup počítačového šrotu. Posuďte sami:
Procesory 386,486,Pentium I a Pro keramické (silné) : 20 Kč/ks.
Procesory AMD K6 keramické (slabé) : 10 Kč/ks.
Procesory PII - 7 Kč/ks.
Vytříděné karty - 20 Kč/kg.
Harddisky a jiné mechaniky - 4 Kč/kg.
Třeba budu vypadat jako idiot, ale zeptám se jestli někdo nevíte k čemu jim to může být, mne zatím nic rozumného nenapadlo.
Dík.

Oni neoddeluju tranzistory, ale asi im ide o suroviny, napr. sa to rozdrvi a nejakym sposobom (chemickym alebo roztavenim apod) oddeli med, prip. zlato z kontaktov, apod.

P.S. to iste by sa malo stat s vecami ktore odovzdas v zberni elektrosrotu, hlavne ide o cenne kovy. Med je relativne cenny kov, odjakziva sa recyklovala (med zo starych kablov atd). Je mi ale divne ze chcu procesory kde tej medi je velmi malo :-) Skor im asi ide o zlato z kontaktov, alebo nechapem co s tym chcu robit. Kedze ale gram zlata ma cenu ak sa nemylim okolo 300 korun (nepliest si to so zlatnictvom tam je to 2x drahsie :) tak sa im to moze aj oplatit, ak to kupia za tych 20korun, nejaky gram alebo par desatin gramu by z toho cpu mozno bol, neviem.