Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doplnění paměti?

Rád bych používal programy na stříhání videa typu Pinnacle 11 a tak,jenže když s nimi pracuji,tak se mi počítač dost seká. Konfigurace PC je : základní deska MSI 648 Max-L HT Ready (MS-6585) ,procesor Intel Pentium 4, 2679 MHz (20 x 134),paměť - 512 MB (PC2700 DDR SDRAM),Grafická karta - NVIDIA GeForce4 Ti 4200 with AGP8X (128 MB),pevný disky 280 GB...můžete mi prosím poradit,jakým způsobem nejlépe zrychlit počítač?Pomohlo by koupit například další paměť?Díky za odpověď...

Ved tam ma DDR. "SDRAM" su vsetky vcetne DDR2 (to "S" v "SDRAM" znamena synchronne).

K povodnej otazke: Pridanie RAM ne"zrychli PC", ale ano moze zrychlit pracu s tym programom kedze potrebuje dost vela RAM a bude menej swapovat.
Dokupil by som aspon 512MB modul, idealne asi 1GB modul, samozrejme DDR (iny tam ani nedas)

P.S. mozno by sa tam dal vrazit aj vykonnejsi CPU, ale novy CPU uz do toho asi nezozenies takze asi len bazar, a bolo by treba pozriet na web vyrobcu dosky ze ake CPU doska podporuje (a s akou verziou BIOSu).

Ech tak ta doska ma SIS chipset to je dost naprd, ale mala by to zvladat. Informacie mas napr. tu
http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&pr od_no=531&maincat_no=1
podporuje to do 3GB RAM (v kazdom slote max 1GB) ale kedze tam na web dali nejaku podivnu tabulku podporovanych RAM tak je dobre pred kupou (priamo v obchde) tu RAM skusit (a pustit tam hned memtest86), alebo dohodnut sa s predajcom na vymene modulu v pripade problemov apod.

Ale ten modul by tam mal fungovat. Inac stacila by aj DDR333 (PC2700) nemusi byt 400ka, kedze uz tam mas jednu 333 a chipset aj tak rychlejsie nevie takze pojde aj ta nova na 333. Kupit mozes aj tu 400ku, pomalsie vie ist kazdy modul (dokonca je to niekedy aj lepsie).

Inac mozno by ti stacilo pridat aj 512MB (to by bolo asi aj istejsie ze s tym doska nebude mat problem), neviem aky narocny na RAMku je ten program na spracovanie videa ze ci sa vobec este prejavi rozdiel medzi 1GB (t.j. pridane 512MB) a 1.5GB (t.j. pridane 1GB)

Na tvojom mieste tam vrazim asi len 512MB modul nech je vacsia istota ze to ten chipset zvladne, a nie je asi dobre moc vela uz do toho investovat. A popozeral by som sa po bazaroch ci sa niekde nevyskytuje vykonnejsi CPU ktory ta doska este zvlada. Tabulka CPU je tu
http://global.msi.com.tw/index.php?func=prodcpusupp ort&prod_no=531&maincat_no=1&cat2_no=&cat3_no=#men u
podporovane su len tie ktore maju vpravo "OK" !
Najvykonnejsi podporovany je P4 northwood 3.06GHz s FSB 533, ty tam mas teraz P4 northwood 2.66GHz s FSB 533, no ale moc by si si nepolepsil (len nejakych 10% keby si zohnal ten najvykonnejsi podporovany)