Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde kontrola disku na C:

Poslední dobou se mi vždy při startu počítače po zobrazení loga Win XP zobrazuje hláška
Kontrola systému souboru na C:
Systém souboru je typu NTFS
Svazek nelze otevřít pro přímí přístup
Systém Windows dokončil kontrolu disku

a až po ní naběhne bez problémově Windows.Nikdy před tím to nedělalo.Nevíte,jak tuto hlášku odstranit ?

Samostatná kontrolu disku (C:) v TuneUp Utilities 2007 nejde.Tato hláška neustále po startu naskakuje. S kontrolu disku(D:) nemám problém,ta proběhne v pořádku ale prostě na tom cečku kontrola nejde.

asi sis zatrhnul v tento pc - disk - nástroje - kontrola disku: obě zatržítka, ale kontrola se před startem win neprovede, a proto zůstává furt naplánovaná. zkus dát chkntfs /x c:, nebo jen výpis: chkntfs c:

taky zkus odinstalovat výše zmíněný program, nebo prolézt nějaká jeho nastavení.
víc k tomu těžko napsat, tyto programy jsou nesmírně důležitou výbavou všech lam, normální brtník je nepotřebuje.

edit: včera jsem tu správnou větev nenašel, můžeš mrknout taky do registrů, co máš naplánované v:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager]

většinou tam bývá jen "BootExecute"="autocheck autochk *"