Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Spamy v návštěvní knize

Zdravím,

mám problém s návštěvní knihou, na webu mám poměrně nízký počet přístupů, zatím se to rozrůstá, a v knize mi pokaždé přibude nějaký nesmyslný příspěvek plný odkazů, už mě fakt nebaví to mazat. Pochybuju, že tam tohle vrazil nějaký člověk, a pokud jo, tak má asi těžko hlavu v pořádku.

Můžete se podívat: navstevni-kniha.php
Jsou to příspěvky z dneška a včerejška (13. a 14. září).

Určitě existuje celá řada řešení, neznáte prosím nějaké z nich?

Díky

Já bych to udělal asi nějak takto:
V souboru navstevni-kniha.php změna action u formuláře z

<form action="data/scripts/add_to_gb.php" method="post" onsubmit="return kontrola(this)">

na

<form action="data/scripts/post.php" method="post" onsubmit="return kontrola(this)">

buňku

<td>
<input type="checkbox" name="zapamatovat" class="noborder" /> zapamatovat jméno a e-mail
</td>

rozšířil o "neviditelné" spampole, které však roboti vidí a vyplní

<td>
<input type="checkbox" name="zapamatovat" class="noborder" /> zapamatovat jméno a e-mail
<!--spampole-->
<input style="border: 1px solid #035685; background-color: #035685" type="text" name="posttext" size="14">
</td>

obsah souboru post.php

<?php
if (!empty($_POST['spam']))
{
echo "<center><br><br><h3>Do toho místa na SPAM píší pouze hloupí roboti a nejde jim to odeslat</h3><br><br>";
echo "<a class='tlacitko' href='navstevni-kniha.php'> Zpět </a></center>";
}
else {
include "add_to_gb.php";}
?>

Umazával jsem tu kus toho PHP kódu, snad jsem to nerozhodil.

Kráťa: Hmm, tak to se mi líbí asi ještě víc, zkusím to. Dík

Jo a ještě něco:

<?php
if (!empty($_POST['spam']))
{
echo "<center><br><br><h3>Do toho místa na SPAM píší pouze hloupí roboti a nejde jim to odeslat</h3><br><br>";
echo "<a class='tlacitko' href='navstevni-kniha.php'> Zpět </a></center>";
}
else {
include "add_to_gb.php";}
?>

Nešlo by to udělat i takto přímo do add_to_gb.php ? :

<?php
if (!empty($_POST['spam']))
{
exit("<center><br><br><h3>Do toho místa na SPAM píší pouze hloupí roboti a nejde jim to odeslat</h3><br><br>
<a class='tlacitko' href='navstevni-kniha.php'> Zpět </a></center>");
}
?>

Samozřejmě, chybku jsem pochytil, to mi došlo...
No, uvidím, co to udělá, ještě si s tím budu asi hrát podle toho článku, co tam na něj dal link Kurt.

> Možná ano. Já si to tenkrát udělal takto a držím se zásady "nevrtej se v tom, co funguje".
To jo, snad to půjde i tak, snažím se vše dělat co nejjednodušeji a nedělit to do dvou skriptů...

Jinak musím říct, že jsem se fakt hoooodně pousmál, když jsem to tvé zcela triviální řešení a k tomu tu větu s těma hloupýma robotama.

Ono to má výhodu s tím soubůrkem post.php v tom, že když dělá člověk nějaký další formulářík, jen tam pastne ono "neviditelné" pole a nemusí na nic myslet. Já už to dávám všude možně a funguje to suprově.
V tom článku se mi líbí ještě řešení s časem a těmi pěti vteřinami.