Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejlevnější nový notebook

Netvrdím, že jsem určitě našel ten nejlevnější v ČR, nicméně: Extensa 5220-050508Mi CM530, 512MB, 80GB, DVD±RW, 15,4", bezOS, cena 11.603 Kč s DPH, odkaz: Produkt.aspx

Taková věcička už by se dala (za ty peníze) použít jako samohrajka (to slovo jsem pochytil tady na poradně, ale už nevím od koho). Tj. použít pro příjem digitální/analogové TV, přehrávač audia a videa, no prostě samohrajka :-)

Máte lepší tip? Sem s ním!

Pavel

Nemám lepší tip, ale něco trochu podobného..
Nedávno jsem manželce koupil k narozeninám na blbnutí ACER Aspire 5310-301G08:
[ImgW.asp]
Je to docela pěkný ženský notebook s podobnou specifikací jak ten Pavlův, akorát má 1GB RAM. Je "Vista Premium Ready" a Vista na něm opravdu švihá dobře. Je tichý, na internetování a pouštění filmů přes wifi samozřejmě bohatě stačí, navíc není ošklivý (což je pro daný účel asi nejdůležitější).
Stojí 13k Kč (včetně DPH, bez OS, jen s linuxem;-)). I když mám vůči Acerům předsudky, tohle mi připadá za ty prachy v pořádku... i kdyby se měl po záruce vyhodit.
Musím říct, že funguje svižně, všechny ovladače jsou na stránkách Aceru přehledně popsané a připravěné ke stažení, při instalaci ani při provozu se nevyskytl žádný problém (což se o některých jiných noteboocích říct nedá). Takže Acer příjemně překvapil.
Předpokládám, že podobné by to bylo i s tím Pavlovým, který je navíc ještě levnější.

Extensu 5220 mám zrovna teď na stole, kvůli instalaci WinXP jsem si musel nLitem udělat extra CD. Ale jinak se s tím dá vcelku v pohodě dělat, možná bych uvítal větší plochu před klávesnicí, kvůli tomu, že mi sklouzávají ruce, když dělám s touchpadem. Na přiloženém Resource CD jsou ovládače pro Visty, které se mi nechytly v XP (s vyjímkou síťové karty, takže jsem si mohl aspoň postahovat drajvry pro XP z FTP Aceru). Bluetooth to asi nemá, je tam sice tlačítko pro zapnutí, ale nereaguje. Nicméně WLAN chodí. Obraz je jasný a bez odlesků díky matnému displeji. Zvuk je standardní notebookový, externí repro jsem nezkoušel, ale předpokládám, že bude OK. Potěší Line-IN vstup a slot pro SD/MMC/MS. Za ty prachy se to hodí :-)

ahoj,
ja si ted vyhlidla acer aspire 5520. chci ho koupit s linuxem a nahrat si tam windows xp,nekdo mi rikal, ze by to nemel byt problem,nekdo,ze to nedoporucuje. tak jsem celkem bezradna. nemuzes poradit?dik moc..ozvi se kdyztak na mail. diky

nicole.2@seznam.cz

Souhlas ve vsech trech bodech, jen bych doplnil, ze bych osobne preferoval koupi XP OEM zvlast. Mozna to bude o stokorunu drazsi (mozna ani to ne), hlavne ale clovek ma zarucene, ze dostane klasicke instalacni medium a ne nejakou hruzu v podobe image, ktera se da pouze obnovit, ale instalovat z ni nejde.

Proč by to mělo být nelegální? Copak si nemůže přes Linux nainstalovat svá stará krabicová XP? Nic nelegálního na tom nevidím - pokud vím, žádný zákon nenařizuje provozovat na počítači jen ten operační systém, který tam byl v okamžiku nákupu.
Nicméně opravdu je vhodné se nejdřív podívat na stránky výrobce, jestli jsou pro daný typ notebooku ke stažení ovladače pro XP. Protože třeba pro Acer 5310 (viz výše) už jsou pouze pro Vistu - pozor na to.