Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi - jaký vybrat router?

Zdravím,potřebuji poradit.Stěhuji počítač do jiného pokoje a nechce se mě natahovat přes dvě zdi kabel k internetu tak uvažuji o wifi spojení ale nevím jaky router si dát.Niní mam router WPE54AG 5Ghz ten patří poskytovateli.V počítačí wifi taky nemám.Potrřebuji aby to šlo přes 3 zdi v paneláku bez nějakých strát pokud to teda vůbec jde.Díky za odpovědi

Změna předmětu, původně: Wifi (host)

Vidiet, ze do problematiky sa tu moc nevyznate hosi, takze vas usmernim. To, co mas doma je sice wifi router (pravdepodobne), ale beziaci v mode klient. Cize jeho antena je urcena na prijem signalu smerom do netu. Pokial nechces tahat kable, potrebujes dalsie wifi beziace v ap mode na ktore sa pripojis tou pci kartou v pc. Idealne je ked router bude natovat, takze zan mozes napojit aj dalsie pc, jak kablom tak cez wifi. Osobne odporucam blackbox, alebo ovis5460.

route <> wifi AP
ty potrebujis obyc accesspoint, ktery zapojis kabelem s tim tvym routrem a on ti stavajici kabelovou sit premosti do wifi. V pc pak wifi sitovku.

Ahoj
Dříve jsem také měl takhle připojení a potom jsem přešel na kabelové.
zřejmě přijímáš z venku wifi signál a zařízení ti funguje jako klient. Toto zařízení můžeš potom použít znova a to v pokoji u PC pokud nemáš kartu v slotu. To co potřebuješ je zařízení, které ti bude moci fungovat v modu repeater (opakovač) ten si musíš ale nakonfigurovat. Je možné že ten co máš to umí také. Pokud ano potom můžeš mít i tu kartu do slotu, pokud to neumí potom budeš muset investovat do nové krabičky. Počet antenek nemusí být směrodatný, i s jednou to funguje, jen to nastavení musí být ve vlastnostech podporováno. Potom máš ještě jinou možnost pokud vím je ještě možnost zasítování i celého domku prostřednictvím sítě 220V jsou to moduly do zásuvky ale POZOR je to jen pro jeden byt, neprojde to přez hodiny!!! pokud budeš to kupovat poraď se a nebo lépe se domluv na zapůjčení na zkoušku.
Wifi zařízení najdeš spousty jen si zadej do vyhledávače wifi repeater a vyber si.
pro pochopení funkce repeater.php tam máš i návod k zapojení.
Snad ti to bude k něčemu, je to tam polopaticky. ta červená krabička //přístupový bod = Acces Point// je to co máš nyní(pokud neumí to přemostění opakování na další, jinak by se dal použít tam či tam ) a to modré bys si pořídil a potom si to musíš nakonfigurovat. Nezapomínej také na řádné zaheslování sítě a pokud máš rád soukromí občas si měnit hesla pokud nechceš mít návštěvníky, ale to je jasný základ.