Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terminal server - pripojenie bez HDD

Dobry den. ..

Niekde som raz cital (netusim kde) ze je mozne sa pripojit s klientskym PC (ktore nema disk alebo este ine komponenty) na server a ten klient by vlastne vyuzival prostriedky toho servera. ....

viete o tom niekto ? celkom ma to zaujima ... chcel by som si nieco take vyskusat ak by sa dalo ...

pripadne ci sa da pripojit na server aj s normalnym PC ale tiez by vyuzival aj prostriedky servera ....

I když někteří tady na poradně tvrdí že to nejde, já říkám, že to jde. Live verze WinXP se dá nabootovat z CD, flashdisku, externího disku. Interní hdd opravdu nemusí být přítomen. Dokonce by mohlo jít nabootovat i po síti, aspoň co jsem pochopil z EN článků na netu.

Live verze WinXP jsou BartPE, Ultimate Boot CD for Windows, Reatogo. Návody se dají najít na netu.

Pavel

Nejde o hacky ale je nutne tie Win upravit, standardne Win samozrejme nie su "live". Ak pouzijes vlastnu instalaciu Win tak to IMHO je legalne (nic si neukradol a nemenis ziaden kod), podobny princip je tusim napr. BartPE, este som nepocul ze by to bolo nelegalne.
P.S. samozrejme ze linky nevedu na stranky MS, kedze v MS nie su schopni urobit ani fungujuci OS, nie to este live-OS :)).

Moje narazky na MS treba brat vzdy s rezervou, samozrejme ze tie narazky prehanam, lebo tu firmu nemaaaam raaad 3-[ Naposledy minuly tyzden som musel 5hodin prerabat nieco ptz. sa MS rozhodol ze vo Viste zrazu nebudu implementovane veci v ACPI OSPM ktore doteraz podporoval (napr. vo WinXP). No nenaser sa na nich... A nejaka smiesna ACPI specifikacia (ktoru mimochodom vytvara hlavne sam MS) ich evidentne nezaujima... :-)