Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kopie operacniho systemu

Dobry den,potrebuji vytvorit kopii systemu pro jineho clena domaci smecky,rozdelil jsem disk a chci na neho pomoci acronisu nahrat zalohu,problem je v tom ze se timto zbusobem nevytvori boot menu a nemohu vybrat pri startu systemu ktery spustit. Mam Win.Xp a nechci pouzivat jiny zavadec nez win. Snad se mi to povedlo popsat srozumitelne,jsem zacatecnik,dekuji predem za radu.

oba disky můžou být v pc naráz nejpozději do doby, než se dětem podaří spustit správce disků diskmgmt.msc (tvoje neaktivní windows v té době nebudou disk nijak chránit). čili experimentoval bych u nich s power-user právy, nebo user + právo zápisu do jejich program files, ale ani náhodou admoš, jsou-li ti tvoje instalace a data milé.

jinak postup je jednoduchý - necháš svoji instalaci, na druhý disk pustíš znovu instalaci xp - půjdou zaregistrovat patrně jen přes telefon, kopneš/zedituješ boot.ini na svojem i jejich disku:

[boot loader]
timeout=16
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="tvoje Win XP na 1.disku" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="jejich Win XP 2.disk" /noexecute=optin /fastdetect

a pak se do jejich win přihlásíš jako admoš, a stejným nástrojem diskmgmt.msc nastavíš jejich disk jako active=bootovací. nějakým partition managerem z diskety/cd nastavíš oddíly na svojem disku jako skryté (ten diskmgmt.msc krám to neumí).