Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na dualboot pomocí NTLDR?

Ahoj, delší dobu se potýkám s problémem, jak rozchodit dualboot přes NTLDR. Potřeboval bych pořešit něco takovýho:

nainstalované WinXP, pouze jeden disk s jednou partišnou, na něm adresář Linux a v něm live CD Slax. Vyeditovat boot.ini, na konec připsat c:\něco_na_spuštění.bat a pokud zvolím druhou položku, tak mi to spustí ten SLAX.

Měl jsem to rozchozený na dvou discích, na druhým byl nainstalovanej GRUB, pomocí linuxovýho dd udělanej loader.bin, kterej jsem nakopíroval na c:\ a přidal do boot.ini. Ale na jedný partišně mi to nechodí.

Ví někdo jak na to?

No podle mě to nepůjde. S tím DD je to jasné, ale jsou potřeba 2 oddíly, kopíruje se totiž jen prvních 512B z oddílu. Těžko půjde asi nějak nasimulovat bootování do určitého adresáře. Pokud by na to někdo přišel tak by mě to taky zajímalo.

jedno riesenie pre SLAX 5:

stiahni si Avlgomgr_Eng.zip

nakopiruj Avlgomgr.exe a Avlgomgr.lng na systemovy disk

nakopiruj obsah ISO image SLAX-u do nejakeho adresara na systemovom disku napr: c:\slax

nakopiruj SLAX ISO image na systemovy disk napr: c:\slax.iso

spusti Avlgomgr.exe

zaskrtni volbu Virtual Disk a vyber c:\slax.iso

stlac Assemble

v boot.ini pribudne polozka: C:\Avldr.bin="Avlgo - slax.iso"

teraz mozes bootovat slax
pre verziu 6 treba postup trochu upravit

toto riesenie je len tak "narychlo", asi by to islo spravit trochu sofistikovanejsie