Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chybne spracovaný kód PHP - vie mi to niekto vysvetliť?

Pri programovaní som si pozrel výsledok vo Firefoxe a zistil som, že mi v kóde vznikla anomália. Tento PHP súbor som skrátil, aby som ho mohol dať sem na poradňu. PHP kód je v poriadku, ale pri otvorení v prehliadačoch mi to urobí pod tlačítkom niekoľko znakov >. Neviem si to vysvetliť. Robí to z localhost aj z webu. Testované na dvoch počítačoch v EasyPHP a na webovom serveri. &pri zobrazení zdrojového kódu v prehliadači sa tento znak nikde nenacdhádza. Ale, ak si tie znaky označím a dám zobraziť zdrojový kód výberu vo Firefoxe, tak sa mi otvorí úplne iný zdrojový kód a tam tie znaky už sú. Správa sa to rovnako vo FF aj v IE. Je to nezávislé z hľadiska operačného systému a zrejme aj z hľadiska prehliadača.

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">
<?php
      $menu = "
     		<div align='center'><br>Klienti<br><br></span></div>
   	  	<table border=0 cellpading=0 cellspacing=0 bordercolor=gray>
   		   	<tr>
   			  	<td><center>
   				   	<input name='shop_clients' type='button' value='Pridať' onclick=\"window.location.href='index_clients_add.php'\" >
     				</center></td>
     			</tr>
   	  	</table>";
     	echo $menu;

      echo"
        <form method='post' name='form'>
          <table border='1' cellpadding='3' cellspacing='0'>
            <tr>
              <td align='center'>Spoločnosť</td>
              <td align='center'>Sídlo</td>
              <td align='center'>Kontaktná osoba</td>
              <td align='center'>Login</td>
              <td>&nbsp;</td>
            </tr>";
        echo"
          <tr>
            <td align='center'>client_company</td>
            <td align='center'>client_place</td>
            <td align='center'>client_contact</td>
            <td align='center'>client_login</td>
            <td><input type='submit' name='editclient_id' value='Upraviť'></td>>
            <td><input type='submit' name='deleteclient_id' value='Odstrániť'></td>>
          </tr>";
      echo"</table></form>";
?>

Screenshot:
[http://img524.imageshack.us/img524/8176/obrhc0.th.g if]

Tak to asi rozhodně ne :-?. PHP zpracuje na serveru kód v <?php ... ?> nebo <? ... ?> a výsledek pošle prohlížeči. Zkus si zobrazit celý zdroják v prohlížeči, nebo si stránku ulož a otevři v notepadu/pspadu/intype/... . Prohlížeč si neudělá vlastní zdroják, jen stejný zdroják může (a stává se to často) jinak zobazit.