Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po přidání 256MB RAM systém stále ukazuje původních 512MB

Takze zdravim a mel bych dotaz. Mel jsem vzdy v pocitaci 2pameti DIMM 256MB SDRAM a fungovali mi spravne a v systemu mi to ukazovalo jak melo tedy 512mb ,ale ted jsem koupi treti totoznou s temi dvemi a v systemu mi to pise stale 512mb

Kdyz tam necham jakkekoli 2 pameti v jakkemoli slotu tak mi to vzdy ukazuje spravne ale pokud tam vlozim 3 tak se ta pamet nezvisi.Tak jsem se chtel zeptat jestli nahodou to nemuze byt nekde blokovane nebo se to musi aktivovat. Jinak mam starsni zakladni desku MSI 815E(P)T Pro (MS-6337 v5.x) / MS-6337 LE5.

predem dekuji

Změna předmětu, původně: Pamet (host)

Jak psali ostatní, tak tento chipset více paměti neuměl. Je to škoda, procesor by na dnešní dobu pořád stačil, ale paměť by se hodila, co? V tý době nikdo asi netušil, že 512MB bude málo.

Oni to tusili ale intel robi veci tak, ze ked momentalne a este mozno nejaky ten rok staci xy bitov v registri tak tam nedaju ani o bit viac :-) Podla mna to robia schvalne, podobne ako MS, aby kazde 2roky vsetci vsetko vyhodili a kupili si zas nove. My tu neurobime s tym nic, takze smola.
Robili to tak od zaciatku odkedy existuju (RTC a len 2posledne cifry roku apod).

Starší BX čipset uměl 768MB jeho ořezaná verze ZX/EX polovinu 384MB. Pak začal intel tlačit ty debilní RIMM paměti a jeho tehdy nový čipset i815 očesal na 512MB. Desky s VIA čipsetem měli o dost pomalejší přístup do paměti. Čipset i815 nějak extra kladně přijat nebyl a i když se ho prodali mraky spousta skalních fanoušků zůstávala u BX. Intel se z RIMM úletu probral až v roce 2001 uvedením čipsetu i845 ale již pro P4.To byl poslední čipset od Intelu pro SDRAMy s podporou až 3G. Via v té době uvedla jako první čipset pro P4 a paměti DDR.

Zdá se mi to tak strašně dávno...dneska by si to asi intel nedovolil.