Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak funguje zapínání PC pomocí TV karty

Vrtá mi hlavou, jak je řešeno probuzení PC z hybernace pomocí TV karty když je nastaveno časované nahrávání.
Jestli to je řešeno softwarově- někde se ve WIN zapíše naplánovaná úloha? Ale to je podle mě blbost, a nebo se informace o posledním naprogramovaném záznamu uloží do TV karty, která má vlastní hodiny a jak nastane čas, tak přes PCI pošle signál do PC aby se zapnul?

Jinak na té kartě furt svítí jedna dioda, i když je PC vypnutý, dokonce i když ho vyndám ze zásukvy tak ještě dalších 5 sekund svítí.. Může to mít souvislost?

Ze dioda svieti predsa nie je nic nezvycajne, na PCI je predsa aj standby napatie.

Da sa to riesit oboma tebou popisovanymi sposobmi, zavisi teda od vyrobcu karty/SW ze ako to robi, ale pravdepodobnejsia je moznost 1 - ze SW nastavi (nejako pomocou niektoreho API Win) prebudenie cez RTC. V karte potom nemusia byt hodiny. Druha moznost je ale tiez realna.

Mas s tym nejaky problem? Ak nie tak to neries, je to jedno.